Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie wideorejstratora


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Dostałem od dziewczyny w prezencie wideorejstrator Navitel R600. Rozpoczyna on nagrywanie po otrzymaniu zasilania. Zasilacz ma we wtyczce zapalniczki. I teraz pytanie: nie chciałbym mieć tego podłączonego cały czas do zapalniczki bo bedzie cały czas nagrywał. Chciałbym dokupić gniazdo do zapalniczki na przewodzie i podłączyć gdzieś pod +12v gdzie prąd będzie po włączeniu zapłonu i zniknie po jego wyłączeniu ew. wyjęciu kluczyka . Schowałbym wtedy tą wtyczkę w której jest bezpiecznik z gniazdem gdzieś pod plastikami. Myślałem aby znaleźć +12 po zapłonie gdzieś w okolicy progu w tych centralkach. Słyszałem też o podłączeniu do podsufitki, ale mało tam jednak miejsca. Pomóżcie koledzy i koleżanki, gdzie znaleźć taki przewód +12 po zaponie? Gdzie się wpiąć?

Edytowane przez mates08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć osłonę dolną pod kierownicą (klucz 8, śruby są pod dekielkiem bezpieczników, przy schowku koło regulacji świateł i osłonie), tam znajdziesz listwę, na której jest zarówno stały plus jak i plus po stacyjce. Zarabiasz przewód konektorem oczkowym, odkręcasz śrubę z plusem pod zapłonie, dokladasz na śrubę konektor z twoim przewodem i przykręcasz na nowo nakrętkę. Masa znajduje się przy pedale sprzęgła na ściance po lewej stronie, wypukła nakrętka i dużo przewodów jest do niej podłączonych. Oba przewody ciągniesz za pedałami, ja schowałem pod tapicerke podłogi, za radiem i skladasz je do schowka pasażera. Jak mocniej naciśniesz jego spód to rozszczelni się lekko. Z przewodami w schowku zarabiasz gniazdo zapalniczki. Przyssawkę kamerki polecam zamontować za lusterkiem. Przewód zasilający wsuń nad podsufitkę. Zdemontuj słupek A i pociągnij kabel pod nim, zdejmij osłonę boczną prawą deski rozdzielczej i przeprowadź przewód do schowka, tam wkładasz oryginalny zasilacz kamerki do gniazda i będzie odpalała się zawsze razem z zapłonem. Ja mam wlaśnie tak to rozwiązane. Nie kombinowałem z podświetleniem wnętrza. Podobną instajację mam do cb radia, które też mam zamontowane u góry w podsufitce. 

To listwa z plusami:

8f0ef4bb5d3f0ec8m.jpg

Tu znajdziesz zdjęcia, post nr 29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra . Podoba mi się to rozwiązanie. A dawales jakiś dodatkowy bezpieczenik czy tylko ograniczyles się do tego co jest w zapalniczce kamerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten jeden wystarczy, jednak po czasie zamontowałem bezpiecznik na plusie jakbym chciał podłączyć coś innego, co nie ma własnego bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, lepiej założyć tam bezpiecznik, bo w razie uszkodzenia spoiny może zrobić się zwarcie w samym gnieździe i będzie nieciekawie :)

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota też tak to ogarnąłem. proponuje użycz probówki by sprawdzić gdzie jest prąd po stacyjce:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, baku525 napisał:

Dobra robota też tak to ogarnąłem. proponuje użycz probówki by sprawdzić gdzie jest prąd po stacyjce:D 

To wziąłem jako pewnik, bez multimetra, ewentualnie próbnika za dużo nie zdziałasz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik wrzucić normalnie 10A czy mniejszy jako pod wideorejstrator? I czy dać bezpiecznik przy gnieździe czy przy wpinaniu się pod te śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już gdzie wolisz, ja dałem za konektorem, bo nie chciałem szpecić w schowku, a zdjęcie pokrywy w razie przepalenia to żaden problem. Sprawdź moc zasilacza, stąd wyliczysz ile A będzie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Zasilacz ma 1,5 a ale myślę że dam większy bezpiecznik żeby można było podłączyć i inne urządzenia pod gniazdo. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...