-
[B7 BRD] 2.0BRD, przerywa/ dławi na wyższych partiach obrotowych
Ostatecznie problem był z oringami pompowtryskiwaczy. Jedna pompka miała całkowicie zdegradowany oringi. Po wymianie wszystkich uszczelnień auto jeździ prawidłowo. Dodatkowo wyczyściłem jeszcze cały zbiornik paliwa bo był duży syf tam...
-
[B7 BRD] 2.0BRD, przerywa/ dławi na wyższych partiach obrotowych
Cześć ,mam identyczne audi z podobnymi modyfikacjami i podobnym problemem z silnikiem.... Jaka była ostateczna diagnoza?
-
Czujnik położenia wałka A4 b7 2.0 tdi brd
Problem rozwiązany. Okazało się że przy wymianie uszczelniacza wału nie został on założony w sposób prawidłowy co powodowało nieprawidłowe szczytywanie ''pk 0'' i analogicznie w złym momencie były podawane dawki paliwa.... Po ustawieniu rozrzadu na znaki i ponownym założeniu w sposób prawidłowy uszczelniacza wraz z pierścieniem magnetycznym auto odpaliło...
-
baku525 obserwuje zawartość Czujnik położenia wałka A4 b7 2.0 tdi brd
-
Czujnik położenia wałka A4 b7 2.0 tdi brd
Witam, mam następujący problem. Po wymianie kompletnego rozrządu, olejów, filtrów i regeneracji turbiny próbowałem odpalić auto co się nie powiodło. Sprawdziłem błędy a tu błąd czujnika położenia wałka rozrządu... Wymieniłem czujnik na nowy oryginalny, sprawdziłem ciągłość przewodów b.u, a tu autko nadal nie pali, błąd nadal ten sam.... Nadmieniam że auto wcześniej odpalało i jeździło bez żadnego problemu. Czy ma ktoś pomysł co mogło się uszkodzić, bądź co jeszcze mogę sprawdzić ?
-
Wycieraczki nie wyłączają się
Miałem taki problem w moim avancie że wycieraczka pracowała non-stop, wina leżała w zalanej elektronice silniczka wycieraczki. Według mnie jest to spowodowane zatykaniem dyszy spryskiwacza a gdy próbujesz pryskać tylną szybę ciśnienie jest na tyle duże że oring wewnątrz puszcza i zalewa elektronikę. Ja to naprawiłem poprzez wyczyszczenie, uszczelnienie i jeszcze wymieniłem tyrystor na płytce wewnątrz silniczka. Ale najszybciej jest kupić nowy.
-
baku525 obserwuje zawartość TomOskroba
-
"puknięcie" w kole podczas ruszania
może głupio i banalnie to zabrzmi ale zacznij od sprawdzenia czy wszystkie koła masz dokręcone.
-
Twardy pedał hamulca
dokładnie podciśnienie, miałem identyczny problem- nieszczelność w przewodzie przy tulei w grodzi oraz luźny króciec przy vacumpompie
-
Myjka Ciśnieniowa
trochę mały budżet masz teraz mam stihl re 129 fajne urządzenie o dość dużym ciśnieni jednak mały ma kont rozpraszanej wody ( ok 1200zł) a wcześniej miałem parkside z lidla ale jest dość słabym i głośnym urządzeniem
-
Falowanie obrotów w zimie B7 1.6 LPG
robiłem taką usterkę akurat w oplu a wiadomo w audi będzie inaczej ale objawy były identyczne. kup czyścik do przepustnic i poszukaj więcej info w internecie może na yt będzie jakiś filmik jak to ustrojstwo wyczyścić ?
-
Falowanie obrotów w zimie B7 1.6 LPG
a ja bym na twoim miejscu zobaczył na silniczek krokowy który jest odpowiedzialny za równą pracę silnika i dozuje ilość powietrza znajduje się zaraz koło przepustnicy. Proponuje wyczyścić bądź zakupić nową albo oryginalną używkę.
-
[B7] Problem z ledami po wymianie
cześć przerabiałem ten temat tylko z ledami cunbus w miejscu żarówki postojowej i zawsze był z nimi problem albo działają albo nie zależy od ich humoru... ale tak jak koledzy wyżej piszą gotowa oprawka może dać rade aczkolwiek ja sceptycznie podchodzę do tego tematu...
-
Wymieniać całość czy nie
niby się mówi że parami... tylko po co wymieniać drugą stronę jak nic się nie dzieje nie puka nie stuka.... to nie ma sensu . Parami trzeba wymieniać amortyzatory i hamulce bo nierówna praca źle wpływa na bezpieczeństwo .... jedź na szarpaki te co mają luz wymienić reszty nie ruszać. Takie jest moje skromne zadanie , ale każdy ma swoje metody i rozwiązania.
-
Pojedyncze stuknięcie przy szybszym ruszeniu i przyspiszenieniu na dwójce
kiedyś też miałem pukanie niby w zawieszeniu niby poducha... ciężko było zdiagnozować jednak problem był znacznie prostszy ... źle przykręcony akumulatora, może też to sprawdź...
-
a4 b7 1.8 q dyfuzor
Co oryginał to oryginał...
-
Czy już pora na wymianę tarcz i klocków?
Panie z rok jeszcze pojeździsz?