Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inna wielkość otworu centrującego - help!


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 latach trzymania się felg na śrubach - bo okazało się, że mam felgi do A6 (https://postimg.org/image/f7z57gxfx/) wypaczyły się i biją mi przy prędkości powyżej 120km/h - przez co jeździłem ostatnio wolniej i zapchałem sobie DPF...

Gdzie w Katowicach lub blisko dopasuje sobie pierścień centrujący -  podobno różnica jest w otworze centrującym to 0,5mm - czy to w ogóle realne? 

Edytowane przez ciubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci bzdur naopowiadał. A4 B8 i B9 i A6 C7 mają piastę 66,5mm. Wcześniejsze 57mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem obecnie, że obecnie (B8 i C7)  66,6 a 57,1 było - tylko ta felga co ją mam na allegro nie występuje w innej wielkości niż 57,1 więc musiało coś z nią być robione, że weszła na moją... stąd pytanie o te pierścienie gdzieś w Katowicach gdzie mi to dopasują... Bo przecież felga powinna sztywno się osadzić, nie powinno być luzu a jednak on występuje po odkręceniu śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było odczytać katalogowy nr felgi i wpisać go  w google, i wtedy na pewno znajdziesz jaką oryginalnie średnicę otw. centrującego miała ta felga.  Jeśli okaże się że 57,1mm to wtedy wiadomo że ktoś rozwiercał roztaczał coś kombinował z tymi felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 22:41, piotrek4415 napisał:

Najlepiej by było odczytać katalogowy nr felgi i wpisać go  w google, i wtedy na pewno znajdziesz jaką oryginalnie średnicę otw. centrującego miała ta felga.  Jeśli okaże się że 57,1mm to wtedy wiadomo że ktoś rozwiercał roztaczał coś kombinował z tymi felgami.

I wszystko wyjaśnione, ktoś nieprofesjonalnie rozwiercił felgi, jeszcze do jakiegoś dziwnego standardu. Zostały one przetoczone i włożone pierścienie i teraz śmiga aż miło ❤️ 

Przy tym chciałem polecić Maraton Knurów, właściciel rzeczowo pomógł a cala operacja (wraz z wyważeniem, założeniem i pierścieniami) kosztowała mnie trochę ponad 200 zł! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...