Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura wchodząca od dołu w dolot, pompa SAI


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Troszkę grzebię przy tym ALT bo przedmuchu na silniku już spore, czwrónikiem odmy do dolotu idzie sporo lewego powietrza nowa lambda, brak kata, nowa przepływka. Chciałbym, aby silnik chodził na jaknajbardziej "czystym" powietrzu. Chodzi mi o tą rurę od przepływki do do przepustnicy. Od "boku" wchodzi właśnie ten czwórnik, a od czego jest ta rura, która idzie w dół? Tam też na łączeniu mam nieszczelność i brak pomysłów na uszczelnienie tego. Najchętniej bym zaspawał obydwa te kroćce i żeby ta rura łączyła tylko przepływkę z przepustnicą bez żadnych wydziwnień.

 

Ponadto jak w ALT wygląda układ od pompy SAI? Ją też z wielką chęcia bym wywalił bo na co to komu... Zaślepić otwór w puszcze od filtra powietrza to najmniejszy problem. Samą pompę SAI wyjąć to też nie kłopot. Do pompy SAI idzie zasilanie powietrza z puszki filtra, a gdzie trafia te powietrze z pompy? Pompa będzie w ECU wywalaona więc checkiem się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Troszkę grzebię przy tym ALT bo przedmuchu na silniku już spore, czwrónikiem odmy do dolotu idzie sporo lewego powietrza nowa lambda, brak kata, nowa przepływka. Chciałbym, aby silnik chodził na jaknajbardziej "czystym" powietrzu. Chodzi mi o tą rurę od przepływki do do przepustnicy. Od "boku" wchodzi właśnie ten czwórnik, a od czego jest ta rura, która idzie w dół? Tam też na łączeniu mam nieszczelność i brak pomysłów na uszczelnienie tego. Najchętniej bym zaspawał obydwa te kroćce i żeby ta rura łączyła tylko przepływkę z przepustnicą bez żadnych wydziwnień.
 
Ponadto jak w ALT wygląda układ od pompy SAI? Ją też z wielką chęcia bym wywalił bo na co to komu... Zaślepić otwór w puszcze od filtra powietrza to najmniejszy problem. Samą pompę SAI wyjąć to też nie kłopot. Do pompy SAI idzie zasilanie powietrza z puszki filtra, a gdzie trafia te powietrze z pompy? Pompa będzie w ECU wywalaona więc checkiem się nie przejmuję.
Z rury dolotowej (czwórnik) w dół i pod kolektor ssacy.
Pytałem o to mechanika - jest to fragment/część odmy.
U mnie to samo - zerwana łączka. Olej wydostaje się i wilgotny silnik od oleju po stronie grodzi.
Może po wiejsku, ale ja rozwiązałem to tak:
Izolacja elektryczna (parciana nie plast/elastyczna) owijasz tą cienką w miejscu łączenia z czwornikiem dolotu tak, aby łącze bylo ciasne/spasowane. Opaska plastikowa od dołu tak, aby po założeniu dolotu mozna bylo tą opaską dociagnac tą cienka rurke do czwornika a miejsce łączenia w miare szczelne i nie bedzie brac lewego powietrza.
Może McGAJWER zrobiłby to lepiej, ale u mnie działa i jest sucho.
No i mysle, ze im rzadszy olej lejesz tym czysciej bedziesz miec w dolocie.
Czytalem gdzies na forum, ze podobny problem i ponoc po chwili lookania rozwiazal gość, ktory zajmuje sie motocyklami. Powiedzial cos w stylu odma zle to nigdy nie bedzie dzialac dobrze i po malym miszmaszu wlasciciel ALTka ma spokoj z odmą, braniem oleju itd.
Sam nie potrafie tego znaleźć durna pała jestem.
Zapłaciłbym.
Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale przedmuchy i olej w dolocie są powodem uszk. wariatora.
Jest tu na forum kilka łebskich facetów w tych tematach... Może podpowiedzą lub zdementują.
W Wałbrzychu jest firma, która przetacza tłoki na szersze pierścienie olejowe i konczysz temat brania oleju. M.in. mają sprzęt tokarnie, szlifiernie, robia glowice jezeli trzeba. Impreza kosztuje 500zł. Jeden myk tylko... Musisz dostarczyc im silnik.
Po rozmowie z gościem - koniec problemów olejowych w ALT.

Mroziu
Wysłane z Xperia Z przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie chodziło mi o czwórnik, bo tam to wiem. Góra do dolotu, lewo w pokrywę, prawo eżektor, dół do odmy/podstayw filtra. Akurat te elementy mam nowe. Chodzi mi o rurę która idzie w dół z tej grubej/głównej rury dolotowej. Tutaj foto:

2014-11-06_14-32-02_dsc_3517_1.jpg

Koljeno Prawa część rury - przepływomierz, lewa część rury - przepustnica, dolna część rury - czwórnik, a chodzi mi o te wyjście na górze. Gdzie to idzie.

 

Co do uzdrawiania ALT to mam pewnien pomysł - wsadzić 2.7BiTurbo a tego ALT jak dożyję (ciężka noga) swapu na 2.7 wsadzę do quada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...