Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Pas / chłodnice: nowe zamienniki VS ori używki


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kompletnie w jakim dziale to napisać więc jeśli mod uważa, że gdzie indziej to niech przeniesie.

Jako, że żonka upolowała dzika :facepalm: centralnie przodem jestem zmuszony wymienić "przód". Chłodnica klimy na dziurkę wiec do wymiany, chłodnica wody szczelna ale wygięta (nie wiem czy da się do wyprostować po zdemontowaniu?) a pas przedni jest złamany pod lampą oraz tak jak by podgięty w okolicach zamku, tak jak by zawinął się pod spód. Wszelkie inne elementy jak wisko, wentylator klimy inne plastyki, chłodniczka wspomagania itd są całe wiec potrzebuje te trzy główne \ duże elementy.

I teraz główne pytanie z tematu. Kupić używkę ale oryginał który kosztuje średnio 600-700 czy 3x nowy zamiennik pas, chłodnica wody i klimy które kosztują ~200 zł / sztuka i wychodzi na to samo.

Używek obawiam się ze względu na po pierwsze zamaskowane wady a dwa na warunki w jakich to było przechowywane (np. wilgoć w chłodnicy klimy?). Co z tego, że są gwarancje rozruchowe jak złożenie tego do kupy, napełnienie klimatyzacji są to określone koszty i czas.

Czy miał ktoś doświadczenie z zamiennikami ww. elementów? Zależy mi aby wszystko pasowało, nie zależy mi np., że w przyszłości przy sprzedaży auta te elementy będą wyglądać na nowe bo nie będę zatajać historii auta.

 

 

 

20180217_162256.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pasa przedniego tylko orginał może być używka ,bo nowy będzie pewnie sporo kosztował pasuje tylko od 1.9 tdi i 1.8t innymi nie zawracaj sobie głowy bo nie pasują ,co do chłodnic możesz kupić ori używkę lub nowy zamiennik jedno i drugie będzie ok ,mam zamiennik chłodnicy wody  w 80-tce 2 rok i jest oki,na allegro masz kilka kompletnych pasów z chłodnicami ,napisz na forum w dziale kupię jest tu parę osób co handluje częściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...