Jump to content
0
lolinhopl

Za niskie zawieszenie na nasze drogi

Recommended Posts

Witam, 

Zakupiłem Audi A4 B6  AVANT 1.9 TDI z kompletem wachaczy lemfordera, amortyzatory S-line i sprężyny Sline + Eibach - 30mm. Z książki wyczytałem że Sline powinien być typu 1BE. Mam dodatkowo jeszcze 2 sprężyny Sline i dwie Eibach. Aktualnie autko stoi na oponach zimowych 195/65 R 15'', na lato założę 225/40 R 18''. Czy będzie jeszcze niżej ?

Co mogę zrobić żeby unieść auto wyżej ? Wymiana na sprężyny z Sline pomoże, żeby nie przycierać na koleinach ? Czy muszę wymienić na zwykłe seryjne ?

Czytałem coś o podkładkach sprężyn zawieszenia ? Jak to się sprawuje, co możecie na ten temat powiedzieć ?

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by lolinhopl

W B6 mam Eibach Pro Kit i 225/40/18.  Zrobione na tym zestawie ponad 80tkm po drogach nie zawsze równych i nigdy nie przytarłem o żadną koleinę :) Jedyne na co trzeba uważać to krawężniki jak się parkuje przodem.

@Hugo Czyli wychodzi na to że auto na oponach zimowych(195/65 R 15'') siedzi niżej niż na tych 18 ?

A powiedz mi jak się sprawa ma na stromych zjazdach pod dom czy garaż(chodzi mi o coś podobnego do tego na zdjęciu).

Podobny obraz