Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi jak zimny


black1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie mam taki problem z audi ostatnio troszkie przymrozilo i zamarzla mi odma.

Odpalilem autko i ruszylem zrobilem moze z 3 km i audi zaczelo kopcic na bialo ale tak mocno ze swiata nie bylo widac. Zjecalem na bobocze i odkrecilem korek wlewu oleju a tam bylo takie cisnienie ze prawie wyrwali mi go z reki. Auto zgasilem i poczekalem z 10min, znowu odpalilem i cisnienia juz pod korkiem nie bylo, audi jakby mniej zaczelo kopcic. Olej sprawdzalem i byl stan. Ruszylem po malu i tak jechalem z 60 km i caraz mniej dymu az przestal kopcic. Wieczorem wyczyscilem cala odme  weze  bylo pelno syfu(masla). Sprawdzilem ponownie olej o byl stan. 

Noi wlasnie po odpaleniu auta rano zanim sie rozgrzeje do 90C delikatnie kopci na bialo i niebiesko. Na pewno to nie jest para bo odpalalem go w cieplym garazu i bylo pelno niebieskiego dymy.

Spotkal sie moze ktos z tym ?

Dodam ze autko jak sie rozgrzeje to nie kopci , korek od oleju dekikatnie tanczy czyli norma, silnik pracuje bardzo dobrze nie faluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydmuchalo Ci jakąś uszczelke w momencie wysokiego ciśnienia w układzie,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj identycznie- w sensie odpaliłem auto i tak jakby kopcił na niebiesko. Przejechałem kilka km i kopcenie ustało. Nie zaglądałem pod maskę, więc nie wiem czy u mnie pod korkiem tez było takie ciśnienie. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, sam jestem ciekaw czym jest to spowodowane. Dodam że jak odpaliłem rano auto to było -15, a w nocy -19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiczką zrobiłem już 2tys. km.

Sprawdzałem stan oleju, płynu nic nie ubyło, wiec nie mam pojęcia dlaczego dymi na zimnym?

w sobotę sprawdzę turbine i przeczyszczę cały dolot 

możne coś mi sie uda ustalić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wiadomo.

Odkręciłem dziś węże od turbo i złapałem za wirnik a tam luzy na prawo i lewo :(

wiec te poranne kopcenie to chyba przez to, dziwi mnie tylko to ze kopci na zimnym  a jak sie rozgrzeje to przestaje :kwasny:

znacie może w kuj pom jakiś zakład gdzie dobrze regenerują turbinki ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...