Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolki ABS ,kontroli trakcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wiem ,że temat był już wałkowany tyle razy ,ale nadal szukam rozwiązania.

Mój przypadek jest taki ,że jakiś czas temu mój pedał hamulca zaczął sobie "pływać" ,raz był delikatny i trzeba się było z nim obchodzić jak z dziewicą :decayed: ,a raz twardy jak żyleta.

Diagnoza? Wymiana płynu... 

Następnego dnia ,tel. dzwoni ,auto do odbioru ,więc zadowolony pędzę odebrać autko a tu zonk :facepalm: ,serwo padło ,po naciśnięciu hamulca słychać jak tylko podciśnienie z serwa spier...

Serwo wymienione na używkę.

Przyjechało razem z pompą a z racji tego ,że "nowa" używana pompa wyglądała lepiej ,zdecydowaliśmy że tą założymy.

Następnego dnia znowu uradowany pędzę po samochód. Przejechane pierwsze może 5/10 km i choinka dała się we znaki. 

ABS i kontrola się zaświeciły ,oczywiście po każdym gaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolki gasły ,ale dużo im nie potrzeba aby znowu mnie nawiedzały. :facepalm:

Na Vagu pokazały się takie błędy:

(z tego co pamiętam ,gdy kontrolki się nie świeciły)  1. czujnik kąta skrętu kierownicy (G85) napięcie zasilające zacisk 30 (1826)[dodam ,że niedawno miałem wymienianą kierę na multi z B7 oraz dokładany tempomat natomiast przed rozbieraniem hamulców wszystko było super OK:huh:]

2.Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym 1 -G201 (1435)

(po pokazaniu się kontrolek) włącznik świateł hamowania -F (526)

Wymieniłem na własną rękę czujnik za pedałem hamulca na zamiennik ,koszt 39zl (włącznik świateł hamowania ,tak?) ,myślałem że już jest wszystko ok bo zrobiłem trasę jakieś 150/200 km i nic się nie działo.

W nagrodę chciałem niuńkę umyć na myjni :banan: ,ale niestety kontrolki znowu się zapaliły :facepalm:.

Pytanie z innej beczki ,czy po wymianie serwa wraz z pompą trzeba coś adaptować ,czy coś takiego ?

Za wszelkie odpowiedzi ,podpowiedzi będę wdzięczny. 

Pozdrawiam ,

Andrzej :hi:

Opublikowano
Witam. Wiem ,że temat był już wałkowany tyle razy ,ale nadal szukam rozwiązania.
Mój przypadek jest taki ,że jakiś czas temu mój pedał hamulca zaczął sobie "pływać" ,raz był delikatny i trzeba się było z nim obchodzić jak z dziewicą :decayed: ,a raz twardy jak żyleta.
Diagnoza? Wymiana płynu... 
Następnego dnia ,tel. dzwoni ,auto do odbioru ,więc zadowolony pędzę odebrać autko a tu zonk :facepalm: ,serwo padło ,po naciśnięciu hamulca słychać jak tylko podciśnienie z serwa spier...
Serwo wymienione na używkę.
Przyjechało razem z pompą a z racji tego ,że "nowa" używana pompa wyglądała lepiej ,zdecydowaliśmy że tą założymy.
Następnego dnia znowu uradowany pędzę po samochód. Przejechane pierwsze może 5/10 km i choinka dała się we znaki. 
ABS i kontrola się zaświeciły ,oczywiście po każdym gaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolki gasły ,ale dużo im nie potrzeba aby znowu mnie nawiedzały. :facepalm:
Na Vagu pokazały się takie błędy:
(z tego co pamiętam ,gdy kontrolki się nie świeciły)  1. czujnik kąta skrętu kierownicy (G85) napięcie zasilające zacisk 30 (1826)[dodam ,że niedawno miałem wymienianą kierę na multi z B7 oraz dokładany tempomat natomiast przed rozbieraniem hamulców wszystko było super OK:huh:]
2.Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym 1 -G201 (1435)
(po pokazaniu się kontrolek) włącznik świateł hamowania -F (526)
Wymieniłem na własną rękę czujnik za pedałem hamulca na zamiennik ,koszt 39zl (włącznik świateł hamowania ,tak?) ,myślałem że już jest wszystko ok bo zrobiłem trasę jakieś 150/200 km i nic się nie działo.
W nagrodę chciałem niuńkę umyć na myjni :banan: ,ale niestety kontrolki znowu się zapaliły :facepalm:.
Pytanie z innej beczki ,czy po wymianie serwa wraz z pompą trzeba coś adaptować ,czy coś takiego ?
Za wszelkie odpowiedzi ,podpowiedzi będę wdzięczny. 
Pozdrawiam ,
Andrzej :hi:
Pompę trzeba zakodowac i jak dobrze pamiętam vagiem nawet można odpowietrzyc

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Brake_Electronics_%28Bosch_5.7%29

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Opublikowano
  • Autor

Dobra ,napomnę mu to jak zajadę.

A myślicie ,że głównym winowajcą może być ten nieszczęsny czujnik skrętu czy jest mała szansa na to.?

Opublikowano
  • Autor

Czujnik skrętu wymieniony ,póki co cisza. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.