Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzywa półośka ? Tarcza lub łożysko pomocy


Pawlowaty112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 tygodni mam.problem . Zaczęło się od delikatnego "wycia" które wraz z prędkością narastalo . Jeździłem bo myślałem że to opony zimowe tak pohukuja troszkę Ale niestety to nie bo to się nasilalo huczalo co raz bardziej teraz jestem na etapie gdzie wyje nie do zniesienia oczywiście im szybciej jadę tym co raz bardziej wyje . Wymieniłem dziś łożysko w prawym przednim kole zdiazgnozowalem to po tym że jadąc I skrecajac w lewo wycie trochę cichnie natomiast w prawo to jeszcze bardziej słychać u oczywiście słychać to z przodu cala felga po przejechaniu 20km jest ciepła piasty nie idzie dotknąć.  Po wymianie łożyska kompletnie nic dalej to samo więc zdałem koło postawiłem na lewarku I dałem dwojke autem telepalo I całą piasta z tarczą chodzi krzywo nagrałem filmik jak to wygląda.  Dodatkowo jest bicie podczas hamowania z większych prędkości nie jakieś duże Ale jest na kierownicy jak się jedzie bez hamowania delikatnie coś tam czuć drgania . Jak mysliscie krzywa tarcza ? To ona by tak wyła ? Z góry dziękuję za pomoc tutaj filmik: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na krzywą lub źle zamontowaną tarczę ( obstawiam, że jest krzywa) i to od niej bym zaczął. Po zdemontowaniu tarczy sprawdź dla pewności również piastę.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje drugi filmik podczas jazdy jak to słychać 

 

Ps tarcze na pewno są dobrze zamontowane auto mam 2 lata i przez ten okres kompletnie nic się nie działo z układem napędowym żadnego bicia nie było nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest z tarczą ewentualnie piastą nie tak. Wystarczy, że rozgrzaną tarczę wodą potraktujesz np wjeżdżając w kałużę i może się odkształcić. Jeżeli nie jesteś pewny to możesz zamienić tarcze miejscami i sprawdzić jak się będą zachowywać.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdemontowalem tarcze i bez niej na lewarku I biegu sprawdzałem co się dzieje . Po pierwsze nie telepie buda wcześniej z tarczą rzucalo autem tak od 40kmh w górę teraz nic przysluchalem się z bliska czy nic nie słychać no i kompletnie nic cisza spróbuje Jeszce przejechać się bez zamontowanej tarczy kawałeczek czy będzie wyć dalej jeśli będzie to już nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy problem został zażegnany czy nie ale na drugim filmiku poznałem ten dźwięk... u mnie to było łożysko w kole..  po wymianie wszystko ucichło ;) ale niestety teraz zbliża sie chyba wymiana kolejnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 19:57, vitkovskyyy napisał:

Hej, i co to bylo?

U mnie również Piasta. Poszła Piasta i łożysko, teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...