Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 słabe przyśpieszenie do 3 tys obrotów.


PawełA4B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie mam problem z moja audi który polega na tym że do 3 tys obrotów obroty idą wolno po przekroczeniu 3 tys nagle dostaje kopa i ciagnie.

Byłem wypalić dpf bo wyświetlił się błąd zapchanego filtru dpf. Druga rzecz która wyszła mi na komputerze to "Błąd klapy kolektora ssącego" (Brak sygnału).

I teraz moje pytanie czy to może być powodem słabej mocy czy szukać gdzie indziej.

Auto sprowadziłem z Niemiec od 1 właściciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd klap masz stały/ powracający czy sporadyczny? w sumie nie powinno dużo zmienić, niby klapy maja pomoc "z dołu" ale sporo osób odłączyło lub wywaliło je i nie zauważyli różnicy.

tez miałem tak jak u Ciebie, późne wstawanie turbiny. wywalony wkład filtra i śmiga jak trzeba. skoro już tak zawalony masz to albo szukaj zamiennika dpf, albo usuwaj.

albo turbina już na wykończeniu/ zawalone nagarem kierownice. można sprawdzić luzy na wirniku,jak zdejmiesz waz powietrza dochodzącego od filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moniuh napisał:

ten błąd klap masz stały/ powracający czy sporadyczny? w sumie nie powinno dużo zmienić, niby klapy maja pomoc "z dołu" ale sporo osób odłączyło lub wywaliło je i nie zauważyli różnicy.

tez miałem tak jak u Ciebie, późne wstawanie turbiny. wywalony wkład filtra i śmiga jak trzeba. skoro już tak zawalony masz to albo szukaj zamiennika dpf, albo usuwaj.

albo turbina już na wykończeniu/ zawalone nagarem kierownice. można sprawdzić luzy na wirniku,jak zdejmiesz waz powietrza dochodzącego od filtra

Błąd klap raczej stały. Co do dpf zastanawiam się właśnie nad wywaleniem znajomy mechanik powiedział mi że może mi to zrobić za 300 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stały, czyli po skasowaniu błąd wraca za chwile po ponownym uruchomieniu silnika.. ?

dopilnuj, żeby Twój znajomy nie wywalił tablicy błędów przy okazji usuwania DPF ;) bo już kilku kolegów musiało dwa razy zapłacić, żeby mieć to dobrze zrobione.

bez tablicy błędów już nigdy żaden błąd nie wyskoczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak nie wiem czy wywala błąd po usunięciu bo powiedział że nie będzie ich usuwał puki problem nie zostanie rozpoznany i wyeliminowany bo jest to bez sensu.

Sprawdzanie błędów mam u niego za darmo więc nie ma problemu. :D

A DPF jest do wywalenia właśnie mi to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...