Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek obrotów aż do zgaśnienia po wrzuceniu "na luz""


MariuszKoz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tego doświadczył w tym silniku? Jadąc jakąś prędkością, po wrzuceniu an luz, obroty spadają bardzo nisko i od czasu do czasu auto gaśnie. Myślałem, że to może przepustnica, ale została wyciągnięta, wyczyszczona i zrobiona adaptacja. Zaczyna mi też od czasu do czasu rzucać błędem egr, ale to nie ma wpływu na takie zachowanie.  Czy ktoś miał u siebie taką sytuację i co ważniejsze udało się naprawić? Nie wiem czego w ogóle szukać, bo VCDS nie pokazuje żadnych innych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MariuszKoz napisał:

Zaczyna mi też od czasu do czasu rzucać błędem egr, ale to nie ma wpływu na takie zachowanie.  Czy ktoś miał u siebie taką sytuację i co ważniejsze udało się naprawić? Nie wiem czego w ogóle szukać, bo VCDS nie pokazuje żadnych innych błędów

A ten EGR był zdemontowany i przeczyszczony ? Bo może też być tak że przez nagar w zaworze nie pracuje jak powinien i go przycina. U mnie sporadycznie też podobna sytuacja się zdarza, ale samochód nie gaśnie tylko spadnie do 400 obr gdzieś potem podnosi do 1100 obr żeby potem spadło na to 760.  Ostatnio właśnie był wysyp tematów właśnie z tym bądź bardzo podobnym problemem i niestety brak konkretów... Ja się temu będę przyglądał przy wymianie oleju,która już coraz bliżej. Wymienię wężyki podciśnienia, zdemontuję kolektor dolotowy i go wyczyszczę, to samo właśnie z zaworem egr no i oczywiście odma, przy okazji przepustnica też zostanie wyczyszczona i wtedy się okaże czy pomoże czy nie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, że spada do ok 400 obr, ale czasami zdarza mu się już nie podnieść i wtedy gaśnie. Nie demontowałem i nie czyściłem egr, bo zupełnie nie wiem, na ile to skomplikowana sprawa w tym aucie i czy dam sobie sam radę czy lepiej zostawić to mechanikowi. A dolot był już sprawdzany i jest szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...