Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie kluczyków z allegro


nkaroluky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja A4 B5 to taki biedak z fabryki wyszedł. Jak ją kupiłem, to była z dorabianą centralką i dwa piloty, niestety jakiś czas juz nie działaja (pewnie sie jakis kabelek plus/minus odpiął, ale mniejsza o większosc).

 

Kupiłem na alledrogo cały moduł centralki, kupiłem niedawno pastylki ID48, i za nichuchu nie moge zakodować nowego kluczyka.. Wszedzie tylko są z zamykaniem/otwieraniem jak jest oryginalny kluczyk.

PIN mam, wchodzę w 25-Immobilizer, loguję się, adaptacja, kanał 01 mam ilość 1 (mimo, że mogę odpalić dwoma kluczykami w tym jeden tez nieoryginał). Wpisuję 0, test, save, i tak od razu wchodzi na 1, zmieniam na 3, i po kolei do zapłonu wkladam drugi (nieoryginał) i trzeci (ten nowy) ale i tak nie działa. Nawet przy drugim już kontrolka immo mruga. Błędy mi potem pokazuje Incorrect key learning.

 

Przy próbie key learning programem k+can commander 1.4 mam w VAGu pozniej unauthorized key, nawet ten oryginalny, ale czyszczenie błędów przywraca mozliwosc odpalenia.

 

Chyba, że mam zły PIN, ale nie probowałem wpisać innego - bo chyba nieprawidłowym bym się nie zalogował, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nkaroluky napisał:

Witam,

moja A4 B5 to taki biedak z fabryki wyszedł. Jak ją kupiłem, to była z dorabianą centralką i dwa piloty, niestety jakiś czas juz nie działaja (pewnie sie jakis kabelek plus/minus odpiął, ale mniejsza o większosc).

 

Kupiłem na alledrogo cały moduł centralki, kupiłem niedawno pastylki ID48, i za nichuchu nie moge zakodować nowego kluczyka.. Wszedzie tylko są z zamykaniem/otwieraniem jak jest oryginalny kluczyk.

PIN mam, wchodzę w 25-Immobilizer, loguję się, adaptacja, kanał 01 mam ilość 1 (mimo, że mogę odpalić dwoma kluczykami w tym jeden tez nieoryginał). Wpisuję 0, test, save, i tak od razu wchodzi na 1, zmieniam na 3, i po kolei do zapłonu wkladam drugi (nieoryginał) i trzeci (ten nowy) ale i tak nie działa. Nawet przy drugim już kontrolka immo mruga. Błędy mi potem pokazuje Incorrect key learning.

 

Przy próbie key learning programem k+can commander 1.4 mam w VAGu pozniej unauthorized key, nawet ten oryginalny, ale czyszczenie błędów przywraca mozliwosc odpalenia.

 

Chyba, że mam zły PIN, ale nie probowałem wpisać innego - bo chyba nieprawidłowym bym się nie zalogował, nie?

masz zle teranspondery.Tam nie ma 48 tylko stałokodowe czyli TP12 zdaje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to pewnie czytałem jakis temat z polifta i nie te kupilem. Ale procedure dobra robie w vagu? Jak tak to dziwne, ze przy tym drugim kluczyku od razu kontrolka od immo miga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki rocznik auta ja w swoim juz mam zmienne kodowanie i ID48 a kluczyki sie w liczniku chyba  jakos kodowalo ale nie jestem pewny poszukaj w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo mam druga audice jako dawce i tam juz byl tez id48 a autko z 95 lub 96 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Signo napisał:

Dziwne bo mam druga audice jako dawce i tam juz byl tez id48 a autko z 95 lub 96 roku

nie mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jak ktos wymieni immo i licznik przeciez wszystko da sie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2018 o 17:52, Signo napisał:

To zalezy jaki rocznik auta ja w swoim juz mam zmienne kodowanie i ID48 a kluczyki sie w liczniku chyba  jakos kodowalo ale nie jestem pewny poszukaj w google

dopiero zauwazylem odpowiedzi do tego postu :P nie wiem czemu mi sie nie pokazały powiadomienia.

 

mam 97 rocznik, immo nie mam w zegarach.

 

teraz mnie naszła taka mysl, bo jak probowalem zakodować kluczyki (mam dwa - jeden oryginal, drugi nieoryginalny, no plus ten trzeci nowy ze zlym transponderem), to robilem wedlug instrukcji - w VAGu dawałem ilosc nowych 3, i ten pierwszy co byl w stacyjce (oryginal) kontrolka immo swiecila sie 2 sekundy i zgasła, kolejny to ten dorabiany (co byl juz przy aucie), to po wlozeniu kontrolka od razu zaczynala mrugać. I tak teraz mysle, że to pewnie jest "sklonowany", bo przerwanie procedury jest wlasnie miedzy innymi jak wloze dwa razy ten sam kluczyk. Jest to możliwe, dobrze mysle?

 

niemniej jednak zamowilem dzisiaj ID13, 3 sztuki (bo mam lacznie dwa kluczyki, oba bede kodowac, ale do tego drugiego jeszcze grotu nie dorabialem), mam nadzieje, że wszystko pojdzie bezprolemowo.

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...