Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylne światła LED pomoc w zakodowaniu


TmZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie,

od kilku dni bawię się w zmianę zwykłych żarówkowych lamp tylnych na przedliftowe LED-y i powoli kończą mi się pomysły. Przy modzie pomógł mi znacznie ten wątek: 

 Lampy przełożone, nowe wiązki dociągnięte, wtyki zmienione, przekładanie pinów w komforcie zrobione z 10 razy, bo te z tematu jest chyba trochę błędne, no i na koniec kodowanie KUFETECa:

04_-_kodowanie.jpg

i zatrzymuję się na etapie, gdzie praktycznie wszystko działa poza drugą parą wewnętrznych pasków stop:

APC_0043.jpg

(jeżeli chodzi o jasność wszystko jest poprawnie, przy wciśniętym hamulcu wszystko zapala się mocniej i równomiernie, zdjęcie nieco przekłamuje)

 

Sprawdziłem na module komfortu (8K0 907 064 N) i żaden z wolnych pinów we wtyczkach nie podaje zasilania w chwili wciskania hamulca, a to oznacza, że dodatkowe stopy nie mają prawa się zapalić. Czy to jest kwestia złego kodowania, czy po prostu aby zapalała się dodatkowa para trzeba podłączyć po dwie lampy do jednego pinu (czyli w moim przypadku do tych, które odpowiadają za paski stop na klapie)?

 

Wiem, że sporo osób się z tym męczyło i chciałbym wiedzieć jak udało Wam się z tym uporać. Liczę na Waszą pomoc. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki tez ci się podświetlają mocniej przy naciśnięciu hamulca ? Bo na zdj raczej nie 

mnie na błędów na fis i w vcds? 

Odezwij się na Pv to coś wymyślimy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2018 o 20:20, TmZ napisał:

Witajcie Panowie,

od kilku dni bawię się w zmianę zwykłych żarówkowych lamp tylnych na przedliftowe LED-y i powoli kończą mi się pomysły. Przy modzie pomógł mi znacznie ten wątek: 

 Lampy przełożone, nowe wiązki dociągnięte, wtyki zmienione, przekładanie pinów w komforcie zrobione z 10 razy, bo te z tematu jest chyba trochę błędne, no i na koniec kodowanie KUFETECa:

04_-_kodowanie.jpg

i zatrzymuję się na etapie, gdzie praktycznie wszystko działa poza drugą parą wewnętrznych pasków stop:

APC_0043.jpg

(jeżeli chodzi o jasność wszystko jest poprawnie, przy wciśniętym hamulcu wszystko zapala się mocniej i równomiernie, zdjęcie nieco przekłamuje)

 

Sprawdziłem na module komfortu (8K0 907 064 N) i żaden z wolnych pinów we wtyczkach nie podaje zasilania w chwili wciskania hamulca, a to oznacza, że dodatkowe stopy nie mają prawa się zapalić. Czy to jest kwestia złego kodowania, czy po prostu aby zapalała się dodatkowa para trzeba podłączyć po dwie lampy do jednego pinu (czyli w moim przypadku do tych, które odpowiadają za paski stop na klapie)?

 

Wiem, że sporo osób się z tym męczyło i chciałbym wiedzieć jak udało Wam się z tym uporać. Liczę na Waszą pomoc. 

Pozdrawiam.

Boczne lampy tez się rozjaśniają przy naciśnięciu hamulca ? Bo na zdj nie za bardzo 

Na fis brak błędów? W vcds tez ? 

Odezwij się na Pv coś wymyślimy 

Edytowane przez WydRos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, WydRos napisał:

Boczne lampy tez się rozjaśniają przy naciśnięciu hamulca ? Bo na zdj nie za bardzo 

Na fis brak błędów? W vcds tez ? 

Odezwij się na Pv coś wymyślimy 

Tak, wszystko się rozjaśnia poprawnie. Dlatego pod zdjęciem napisałem, żeby się nim nie sugerować, bo mocno przekłamuje. :)

Błędów brak.

Na tę chwilę zrobiłem tak, że stopy wewnętrzne z prawych lamp połączyłem ze sobą i wpiąłem do jednego pina w komforcie. To samo jest zrobione z lampami lewymi. Po tym sposobie wszystkie lampy zapalają się poprawnie. Tylko nie wiem czy to zgodne ze sztuką i czy tak powinno być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Możesz podać w które piny w kostkach komfortu podpiołeś dodatkowe przewody. Ja podpiołem zgodnie ze schematem czyli  od lampy prawej do pin10 kostka brąz T17p a lewa do pin9 kostka czarna T17o ,zakodowałem jak powyżej i mam meksyk. Kierunki w stopie zewnetrznym, przeciwmgielne w kierunkach,

POMOCY please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie montażu lamp led przed lift, wszędzie jest opis na komforcie 8K0907064M

Ja mam moduł 8K0907064CN i nie pasuje mi rozpiska przekładania przewodów w komforcie, bo wg schematu instalacji ledów muszę najpierw przełożyć w kostce 17o czarnej pin 8 do kostki brązowej 17p w pin 9, potem 17o pin9 przełożyć w pin 8. Następnie podpiąć dwa przewody z lamp, lewa do 17o pin10 i prawa do 17p pin9.

Sugeruję się schematem instalacji lamp led i nie wiem czy jest to ok

Pozdrawiam     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...