Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt wymiany oleju w skrzyni tiptronic.


Markiz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dlugi czas w mojej skrzyni nie był wymieniany olej. Mam wrażenie ze jak włączam „R” skrzynia chwile się zastanawia a później ciągnie. Chciałbym ściągnąć misę wyczyścić co tam trzeba i zalać nowa oliwa. Potrzebuje opini ekspertów co warto wykonać żeby skrzynia służyła jak najdłużej. Jaki byłby koszt takiego zabiegu i może ktoś poleci kogoś kto fajnie to ogarnie. Pozdrawiam
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dlugi czas w mojej skrzyni nie był wymieniany olej. Mam wrażenie ze jak włączam „R” skrzynia chwile się zastanawia a później ciągnie. Chciałbym ściągnąć misę wyczyścić co tam trzeba i zalać nowa oliwa. Potrzebuje opini ekspertów co warto wykonać żeby skrzynia służyła jak najdłużej. Jaki byłby koszt takiego zabiegu i może ktoś poleci kogoś kto fajnie to ogarnie. Pozdrawiam 21addca7bbdbf4acc76912a349336782.jpg
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markiz88 napisał:

Dlugi czas w mojej skrzyni nie był wymieniany olej. Mam wrażenie ze jak włączam „R” skrzynia chwile się zastanawia a później ciągnie.

A tak z ciekawości kiedy był wymieniany ?.

Z tym przycinaniem to prawdopodobnie w płycie zawór szwankuje.

Ceny bywają różne zależne od metody wymiany oleju a także dodatkowych czynności np. płukanie skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był wogole od nowości wymieniany. Płukanie skrzyni pewnie trzeba zrobić. Nie znam się dlatego chciałbym zaczerpnąć rady od fachowca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radzę wybrać metodę dynamicznej wymiany płynu i zlecić to fachmanom z odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Jak chcesz samemu wymieniać statycznie to upuść tego płynu i zobacz co sobą przedstawia.

Metoda statyczna nie gwarantuje całkowitej wymiany płynu ileś tego starego w obiegu będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczną spuścisz 7 litrów z 9 litrów całego układu. Dynamiczną mało który zakład ogarnia. Najdroższy tutaj jest olej, warto moim zdaniem zalać ori ZFa.

Tiptronic niestety nie należy do zbyt szybkich skrzyń więc chwila pomiędzy przełączeniem P-R-D to raczej norma. Ważne, żeby nie szarpało i nie ślizgało. Pod górkę po spuszczeniu nogi z hamulca samochód ma się delikatnie toczyć do przodu lub stać w miejscu w zależności od nachylenia, ale w żadnym wypadku nie powinien się cofnąć.

Wyczyścić miskę i magnesy, założyć nowy filtr, uszczelkę miski i korek spustowy bądź samą podkładkę, zalać nowym olejem i śmigać. Możesz powtórzyć statyczną wymianę po przejechaniu paru kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...