Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia


WojtasTaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wyciągnąłem swoje nieoryginalne radio i jestem w trakcie wymiany na 2 din. Jak mi wiadomo wyjście z radia na głośniki są tylko 2 x 2 piny, czyli dwa piny do lewej strony i dwa piny do prawej. Jakie było moje zdziwienie, jak zastałem taką kostkę:

IMG_20180410_184254.jpg

jest to oryginalna wiązka o numerze 8D1971933DL

IMG_20180410_184115.jpg

Co prawda mam zwykłe kratki w boczkach, głośniki tylko w przednich drzwiach i w półce, ale niewykluczone, że miałem zmienianą tapicerkę w aucie, więc pomyślałem, że może mam wiązkę po nagłośnieniu BOSE. Ale szybko zajrzałem do bagażnika i głośniki w półce to Isophon 8D5035401B (od nich idzie oryginalna wtyczka i wiązka do samej kostki ISO), w przednich boczkach Blaupunkt 8D0035411A i nie mam zmieniarki (ani wiązki z nią związaną).

Proszę o pomoc. O co chodzi z tą moją wiązką? I Co ja biedny mam teraz zrobić?! Zewrzeć głośniki ze skrajnych pinów z tymi po środku?!

Edytowane przez WojtasTaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że wyjeżdżające z salonu egzemplarze mogły Nie mieć radia na wyposażeniu i wtedy była instalacja przystosowana na uniwersalne radia, co mogłoby tłumaczyć brązową kość ISO na 4 głośniki. Ale również podobno taka wersja wychodziła po rozkodowaniu wyposażenia, a u mnie nic podobnego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest problem. Jak wspomniałeś to brązowa kość na 4 głośniki (przód + półka tył) i do tego powinieneś mieć drugą podobną czarną z zasilaniem. Nie wiem jakie dokładnie radio chcesz podłączyć: fabryczne czy nie fabryczne? Wydaje mi się, że to kwestia dobrania odpowiedniej kości pod radio i podłączysz w zasadzie wszystko.

PS: Mam identyczne nagłośnienie, identyczne kości jak ty i nie wiem z jakim radioodtwarzaczem autko wyjechało z salonu. Jak kupiłem również było zamontowane niefabryczne, ale nie powinno być problemu z powrotem do fabrycznego jeśli ktoś by miał taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kaprys właśnie mam ja :D zakładam 2din navi plus, a tam jest wejście tylko na 2 głośniki - lewy i prawy.  Zastanawiam się jak teraz podpiąć głośniki tylne, żeby dobrze grało.
Gdzieś wyczytałem, że kiedy zamawiało się nową B5 to można było wybrać opcję "no radio" i wtedy wiązka, która znajdowała się w aucie była uniwersalna, czyli taka jak u nas.  Słyszałem, że można to sprawdzić po rozkodowaniu kodów wyposażenia, ale ja u siebie tego nie odnalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem dzisiaj kody wyposażenia i nie znalazłem żadnej informacji o radiu, jednie był kod o braku nawigacji. Co do twojego radia to nie podłączysz tego żeby dobrze grało (bez wzmacniacza).  Masz tylko dwa kanały w radiu, gdzie moc będzie słaba, a głośników masz tak naprawdę 6 (bo przód zestaw odseparowany a tył to pojedyncze, ale dwudrożne). A jak byś chciał wrzucić lepszy głośnik to już w ogóle może się okazać, że zagra cicho.

Najlepszą robotę zrobiłby jakiś solidny czterokanałowy wzmacniacz, ale wówczas musisz bawić się z ciągnięciem prądu z akumulatora i szukać miejsca, by go upchać. Mogę polecić Ci inne rozwiązanie, które sam zastosowałem u siebie, czyli łatwy w montażu, niewielki wzmacniacz klasy D pod radio (na przykład Sony XM-S400D / Alpine KTP-445A / Kenwood KAC-M1804). Nie będziesz miał problemów z podpięciem pod swoje radio, a na wyjściu wzmacniacza masz już 4 kanały. Nie zagra to aż tak dobrze jak wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia, ale zagra to lepiej niż bezpośrednio pod jakimkolwiek radiem, a największą zaletą jest to, że łatwo go wciśniesz i schowasz pod kierownicą i będzie niewidoczny. Montowałem u sobie ostatnio Soniaka pod niefabryczne radio i na fabrycznych głośnikach gra to u mnie z dwa razy lepiej. Tym bardziej w twoim przypadku zastanowiłbym się, czy nie warto zainwestować w coś takiego, bo samo radyjko będzie radziło sobie bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...