Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podciśnieniem 1.9 TDI AVF


Kac_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Mam problem z podciśnieniem w swoim audi a4 b6 avant 1.9 tdi avf.

Problem polega na tym, że czasami moje audi nie chce hamować. Pedał hamulca robi się twardy i jest lipa.

Przeprowadziłem próby z miernikiem podciśnienia i próby wypadły następująco.

Podłączyłem się w trójnik przed vacum pompą. Odpaliłem silnik, na mierniku 0,8 bara na wolnych obrotach. To co zauważyłem to to, że przy wciśnięciu hamulca dość mocno i puszczeniu ciśnienie spada bardzo szybko do 0,4 bara. Przy wciśnięciu hamulca 4x pod rząd powoduje to, że przy 4 naciśnięciu ciśnienia już nie ma. One powoli się nabudowuje ale zbyt wolno. Nie wiem czy spadki po wciśnięciu moją być takie duże.

Druga sprawa taka że momencie kiedy poczekam aż ciśnienie osiągnie 0,8 bara i zgaszę silnik to praktycznie natychmiast ciśnienie spada do 0. Wiem że tu już jest problem bo powinno zostać 0,8 i gdzieś jest problem. Tylko pytanie czy serwo puszcza czy których z przewodów które idą od serwa lub coś innego o czym nie wiem ;)

Jak można sprawdzić samo serwo?

Lub jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o info co by problemem.

Pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec kleiłem jakiś czas temu i myślę że tutaj jest szczelny. Trochę poczytałem od czasu wrzucenia mojego pytania i będę wymieniał przede wszystkim gumową tuleję w grodzi. 

Ale mam kolejne pytanie dotyczące serwo, skoro na wyłączonym silniki podpompuje hamulec i on twardnieje i nie schodzi w dół to jest oznaka dobrze działającego serwo czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...