Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyniki diagnostyki !


kafti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zapaliła mi się kontrolka "check engine" i od razu udałem się na diagnostykę komputerową. Pomoglibyście mi mniej wiecej ustalić co należałoby zrobić/naprawić, aby pousuwać te błędy? Oddając auto do mechanika chciałbym wiedzieć o co w tym chodzi, nie chciałbym zostać naciągniety na jakies naprawy z kosmosu. Moze komuś już cos podobnego się kiedys pojawilo i wie o co chodzi... Po usunięciu błedów przez komputer przez chwile było ok i znowu zapaliła się kontrolka...

Oto jakie błędy mi wyszły:
1. Czujnik położenia klapy w kolktorze ssącym (mechanik stwierdził, ze mozna smialo z tym jezdzic, zmienia to tylko jakość spalin):
 

IMG_7528.jpeg

 

image_123923953 (1).JPG

 

2. Sterownik elektrycznego hamulca postojowego ( raz na jakiś czas, po wcisnieciu przysciska, wyskakuje mi kontrolka hamulca , a sam przycisk (dioda w nim) mruga).

IMG_7529.jpeg

 

3.  Jednostka zamykająca centralnego zamka ( lewa strona auta raz działa raz nie działa, tzn centralny zamek. Prawa strona otwiera się z pilota, lewa nie, muszę otwierać z kluczyka... Po usunięciu błędu wszystko działa super, poczym bład wyskakuje i juz lewa strona nie działa)

image_123923953 (3).JPG

 

Tu pokazuje, ze winne chyba są lewe tylne drzwi..

image_123923953 (4).JPG

 

Proszę Was o pomoc.... Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany zamki w lewych drzwiach ,ewentualnie do czyszczenia styki silniczkow - jest o tym kilka tematow na forum lacznie ze zdjeciami.

Problem z recznym hamulcem - nie wkleiles scanu ze sterownika hamulca 53.

Co do silnika ,jak dla mnie do wymiany kolektor ssacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taki kolektor moglbym kupic? Jaki koszt bylby takiego zakupu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kolektor do CAHA 2.0 TDI 170KM w 2017 roku trzy warsztaty oscylowały w granicach 2300-2500zł i zdecydowałem sie na ASO Audi Lelek koło Opola bo miałem blisko cena części wraz z wymianą 2450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...