Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docisk z awx, tarcza + dwumas z avj


ew89cia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

Temat krótki, potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Auto : 1,8t quattro AVJ 5 biegów, po chipie na 190km. Obijam seryjna tarczę (AVJ) kevlarem, dwumas zostaje AVJ, kupuję docisk z AWX (sachsa). Czy docisk z awx będzie pasował do tarczy + dwumas z avj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk, tarcza i łożysko wyciskowe z AWX LUK miesiąc temu zakładałem do swojego AVJ i działa bezproblemowo. Dwumasa została oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego potrzebowałem , dzisiaj zabieram się za operację. dzięki wielkie

 

Edytowane przez ew89cia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przyszedł komplet tarcza docisk łożysko LUKa od AWX. Porównałem tarcze i niestety jest ona różna od tarczy avj. Tuleja z wielowypustem po stronie wklęsłej tarczy wystaje poza płaszczyznę okładziny o ok. 4mm więcej niż w tarczy avj. Powoduje to problem , gdyż tuleja z wielowypustem tarczy AWX o 4mm głębiej wchodzi w dwumasę niż przy tarczy AVJ. Jednak po pomiarach dwumasy AVJ , a konkretnie głębokości dopuszczalnej otworu, nie ma tam po prostu na tą tuleje miejsca (brakuje gdzieś 2mm na styk). Więc jak ktoś to w taki sposób złoży, tarcze docisk z AWX a dwumasę z AVJ, to nie ma mocnych musi się te 2mm dotrzeć wymiar, toczenie odbywa się na aucie ;-). Dodatkowo sprzęgło ma prawo się ślizgać póki się nie dotrze, bo tarcza zamiast okładzinami to trze tuleją. Ja tarcze dałem do przetoczenia o wysokość właśnie 4mm. Powinno grać. Także jak ktoś zamierza zostawić dwumasę AVJ a chce wsadzić  komplet AWX musi się liczyć  z koniecznością podtoczenia tarczy. Możecie temat zamknąć

Edytowane przez ew89cia
Bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji tarcza (po przeróbkach - stoczenie tulei z wielowypustem od strony wklęsłej tarczy o 4mm) i docisk z awx  LUKa założone. Dwumasa avj LUKa stara. Wszystko śmiga. Pozdrawiam

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...