Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju między silnikiem a skrzynią 1.8TFSI CDHB


DanZie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

puścił mi się olej między silnikiem a skrzynią więc od razu diagnoza uszczelniacz na wale więc skrzynia na dół i wymiana uszczelniacza, wymyłem wszystko ładnie i skrzynia zamontowana jakie było moje zdziwienie, kiedy po kilkunastu minutach patrze na podnośniku a kropla się dalej pokazała, myślałem że mnie rozniesie. Znalazłem schemat i okazało się że Audi A4 B8 1.8TFSI ma 2 miski olejowe. górną oraz dolną i  najprawdopodobniej cieknie z łączenia między słupkiem silnika a właśnie górną miską olejową.

Pytanie do was czy konieczna jest demontaż kolejny raz skrzyni (czy są tam jakieś śruby od pod kołem zamachowych) czy wystarczy zdjąć dolną miskę a później odkręcić górną - niestety na schemacie nie pokazane jest lub po prostu nie ma tam nic. 

Chodzi mi o odcinek zaznaczony na zdjęciu 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2018 o 14:48, DanZie napisał:

Pytanie do was czy konieczna jest demontaż kolejny raz skrzyni (czy są tam jakieś śruby od pod kołem zamachowych) czy wystarczy zdjąć dolną miskę a później odkręcić górną - niestety na schemacie nie pokazane jest lub po prostu nie ma tam nic. 

Hej, i jak dalej rozwinęła się sytuacja? Musiałeś ściągać skrzynie by zdemontować tą górną część miski olejowej czy udało się bez tego? U siebie też właśnie zauważyłem delikatne zapocenie na łączeniu skrzyni z silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Trzeba demontować skrzynię. Tak wspaniale wymyślili że właśnie w zaznaczonym miejscu 2 dolne śruby uszczelniacza są przykręcone do właśnie górnej miski. 

jak będziesz robił to odkręć sobie stabilizator i opuść przekładnie o wiele lepsze dojście do śrub miski.

najpierw zdemontuj skrzynię i zobacz gdzie leje bo być może to właśnie uszczelniacz puścił a jak tak to o wiele mniej roboty.

Edytowane przez DanZie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...