Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Pompka centralnego działa w jedną stronę


swierk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko mial moze ktos z was taki problem z centralnym zamkiem?

Mianowicie kiedy probuje otworzyc go pilotem nie dziala, a zamyka bez problemu.

Bez problemu zamyka i otwiera wszystkie drzwi z kluczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega czy ktoś zna odpowiedź?

Pompka jest na 1 węża i 2 wtyczki. Pompkę rozebrałem - styki ok, brak korozji i zimnych lutów. Podczas otwierania słychać tylko załączanie przekaźnika a kompresor nie działa. Zamykanie z pilota - OK. Zamykanie/otwieranie z kluczyka OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprawić bez kosztów :). Okazało się że j.w. kolega pisał styki przekaźnika się skleiły. Po podaniu kilkakrotnym zasilania na cewkę puściło i jest ok. Jeśli się powtórzy to wymiana, tylko że problem takowe dostać ale może uda się jakieś zamienniki ale na razie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to dokładany alarm. Z kluczyka zawsze otwierał a z pilota niezbyt. W centralce było słychać przekaźniki ale pompka nie pracowała. Wyjąłem 2 przekaźniki (bo nie wiedziałem który) i podałem napięcie i jest ok nic więcej nie zrobiłem więc stawiam że to było to (przekaźniki mają dwie niezależne cewki więc może któryś się zawiesił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także centralny od czasu do czasu chodzi mi w jedną stronę. Co dziwne przez zimę wydawało się być wszystko w porządku, ale gdy teraz się ociepliło, znów problem się pojawił tak jakby pompka się nagrzewała i przestała dobrze funkcjonować. Czyli chodzi o przekaźniki? Czy ktoś może zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia w jaki sposób samemu można naprawić usterkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma zimnych lutów (podobno częsta przypadłość). Tutaj masz link do strony - koleś wymieniał przekaźnik na nie ori. Jest to z innego audika ale pompka podobna jak nie identyczna :wink4:

http://www.audi80.pl/b3-b4-naprawa-centralnego-zamka-vt13704.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!

Zabieram się za naprawę przy pierwszej wolnej chwili.

Czy ktoś się już zabierał za te przekaźniki i sam naprawiał tą usterkę?

EDIT:

Właśnie rozebrałem pompkę no ale co dalej... poniżej zamieszczę zdjęcia sprzętu.

Przypominam, że gdy jest gorąco i pompka jest nagrzana to nie chce otwierać drzwi.

Luty wydają się być ok... także chyba to wina przekaźników?

2b32f9579c0314aem.jpgbd5d6eb37289160bm.jpga76dd142623b2b2am.jpg7d8ceef75b703272m.jpg3ed19038446cd6b7m.jpg

Koniec problemu:

Okazało się, że problemem były zimne luty :). Mówią, że jest to częsta przyczyna złego działania pompki. A więc gdy jest coś nie tak... pasuję najpierw sprawdzić luty :).

Dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...