Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Pompka centralnego działa w jedną stronę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko mial moze ktos z was taki problem z centralnym zamkiem?

Mianowicie kiedy probuje otworzyc go pilotem nie dziala, a zamyka bez problemu.

Bez problemu zamyka i otwiera wszystkie drzwi z kluczyka...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mi przestały działać 3 drzwi okazało się że przy otwieraniu pompki naderwałem taśmę łączącą płytkę wystarczyło polutować spróbuj :rolleyes:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam ten sam problem co kolega czy ktoś zna odpowiedź?

Pompka jest na 1 węża i 2 wtyczki. Pompkę rozebrałem - styki ok, brak korozji i zimnych lutów. Podczas otwierania słychać tylko załączanie przekaźnika a kompresor nie działa. Zamykanie z pilota - OK. Zamykanie/otwieranie z kluczyka OK

Opublikowano

jeden z przekaźników w pompce nie przełącza pozycji...

To raz.

Dwa , trzeba sprawdzić czy centralka odbiera obydwa sygnały z pilota (otwórz/zamknij)

Opublikowano

Udało się naprawić bez kosztów :). Okazało się że j.w. kolega pisał styki przekaźnika się skleiły. Po podaniu kilkakrotnym zasilania na cewkę puściło i jest ok. Jeśli się powtórzy to wymiana, tylko że problem takowe dostać ale może uda się jakieś zamienniki ale na razie jest :good:

Opublikowano

Gdyby coś nie stykało w pompce z kluczyka by też nie działał, kolega pisze, że działa :mysli:.

Jaki to pilot, fabryczny czy jakiś dokładany z alarmem ??

Opublikowano

Jeżeli o mnie chodzi to dokładany alarm. Z kluczyka zawsze otwierał a z pilota niezbyt. W centralce było słychać przekaźniki ale pompka nie pracowała. Wyjąłem 2 przekaźniki (bo nie wiedziałem który) i podałem napięcie i jest ok nic więcej nie zrobiłem więc stawiam że to było to (przekaźniki mają dwie niezależne cewki więc może któryś się zawiesił)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Także centralny od czasu do czasu chodzi mi w jedną stronę. Co dziwne przez zimę wydawało się być wszystko w porządku, ale gdy teraz się ociepliło, znów problem się pojawił tak jakby pompka się nagrzewała i przestała dobrze funkcjonować. Czyli chodzi o przekaźniki? Czy ktoś może zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia w jaki sposób samemu można naprawić usterkę?

Pozdrawiam

Opublikowano

Sprawdź czy nie ma zimnych lutów (podobno częsta przypadłość). Tutaj masz link do strony - koleś wymieniał przekaźnik na nie ori. Jest to z innego audika ale pompka podobna jak nie identyczna :wink4:

http://www.audi80.pl/b3-b4-naprawa-centralnego-zamka-vt13704.htm

Opublikowano

Dzięki bardzo!

Zabieram się za naprawę przy pierwszej wolnej chwili.

Czy ktoś się już zabierał za te przekaźniki i sam naprawiał tą usterkę?

EDIT:

Właśnie rozebrałem pompkę no ale co dalej... poniżej zamieszczę zdjęcia sprzętu.

Przypominam, że gdy jest gorąco i pompka jest nagrzana to nie chce otwierać drzwi.

Luty wydają się być ok... także chyba to wina przekaźników?

2b32f9579c0314aem.jpgbd5d6eb37289160bm.jpga76dd142623b2b2am.jpg7d8ceef75b703272m.jpg3ed19038446cd6b7m.jpg

Koniec problemu:

Okazało się, że problemem były zimne luty :). Mówią, że jest to częsta przyczyna złego działania pompki. A więc gdy jest coś nie tak... pasuję najpierw sprawdzić luty :).

Dzięki wszystkim za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.