Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w bagażniku A4 B8


Paweł2804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Były już posty na ten temat tylko w innych przypadkach nikt nie wspominał o mokrej podsufitce. 

Mam taki problem woda leje się do bagażnika mokro jest tam gdzie są bezpieczniki z modułami i po drugie stronie tam gdzie wzmacniacz i czytnik nawigacji. Woda tez dostała się pod akumulator. Mokra jest tylna część podsufitki. Woda kapie z niej na tylna kanapę w okolicy tylnych słupków przy łączeniu podsufitki. Auto posiada szyberdach. Kanaliki są drożne. Którędy woda może dostawać się do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Paweł2804 napisał:

Witam.

Były już posty na ten temat tylko w innych przypadkach nikt nie wspominał o mokrej podsufitce. 

Mam taki problem woda leje się do bagażnika mokro jest tam gdzie są bezpieczniki z modułami i po drugie stronie tam gdzie wzmacniacz i czytnik nawigacji. Woda tez dostała się pod akumulator. Mokra jest tylna część podsufitki. Woda kapie z niej na tylna kanapę w okolicy tylnych słupków przy łączeniu podsufitki. Auto posiada szyberdach. Kanaliki są drożne. Którędy woda może dostawać się do środka ?

Masz pęknięty odpływ(na to obstawiam- miałem tak u siebie, że przewody były drożne, a woda i tak lała się). Musisz podsufitkę zdemontować i przyglądnij się dokładnie na połączenie węzy z tymi króćcami co wchodzą w szyber dach. U mnie rozszczelniło się to połączenie i lało się. Zdemontowałem wąż i zdjąłem ten króciec z węża, a następnie skleiłem sylikonem hydraulicznym i od tamtej pory temat ucichł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tych odpływów? bo przednie kanaliki przedmuchałem i sprawdziłem i woda schodzi. Jak lałem wodę z tylu szyberdachu to woda przepływała do przodu. Z tyłu ciężko dojrzeć czy są tam tez bo strasznie tam ciasno miedzy uszczelkami. 

Edytowane przez Paweł2804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł2804 napisał:

A ile jest tych odpływów? bo przednie kanaliki przedmuchałem i sprawdziłem i woda schodzi. Jak lałem wodę z tylu szyberdachu to woda przepływała do przodu. Z tyłu ciężko dojrzeć czy są tam tez bo strasznie tam ciasno miedzy uszczelkami. 

Masz cztery odpływy. Dwa z przodu i dwa z tyłu. Jeżeli lałeś wodę i i leci tylko przodem to tył masz zapchany, woda przelewa się i słupkami leci po module komfortu oraz z drugiej strony. Mi kiedyś tak zalało tył, że woda była powyżej gniazda z bezpiecznikami...

Nie bardzo widzę możliwość, aby te odpływy przeczyścić bez demontażu podsufitki. Jak lejesz wodę to powinna ona ci wyciekać jakoś na koło, czy obok tylnego koła  z jednej i z drugiej strony. Jeżeli nie leci to już znasz odpowiedź dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mlody020 napisał:

Masz cztery odpływy. Dwa z przodu i dwa z tyłu. Jeżeli lałeś wodę i i leci tylko przodem to tył masz zapchany, woda przelewa się i słupkami leci po module komfortu oraz z drugiej strony. Mi kiedyś tak zalało tył, że woda była powyżej gniazda z bezpiecznikami...

Nie bardzo widzę możliwość, aby te odpływy przeczyścić bez demontażu podsufitki. Jak lejesz wodę to powinna ona ci wyciekać jakoś na koło, czy obok tylnego koła  z jednej i z drugiej strony. Jeżeli nie leci to już znasz odpowiedź dlaczego.

Własnie je znalazłem udało mi się je odróżnić za pomocą kompresora w dziurkę włożyłem wężyk i tak się udrożniły. Woda leci tak jak mówiłeś kolo nadkola. Ale gdy wleje większą ilość wody nie wiem czy się przelewa gdzieś góra bo leci nadal na moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł2804 napisał:

Własnie je znalazłem udało mi się je odróżnić za pomocą kompresora w dziurkę włożyłem wężyk i tak się udrożniły. Woda leci tak jak mówiłeś kolo nadkola. Ale gdy wleje większą ilość wody nie wiem czy się przelewa gdzieś góra bo leci nadal na moduły.

No to Ci już pisałem, że prawdopodobnie pościl wąż na połączeniu z tym kroccem co łączy platformę szyberdachu. Bez demontażu podsufitki raczej nie ma szans żeby to sprawdzić. Ale nie jeździ z tym bo sobie biedy narobisz. Podsufitki w 30 minut zdemontujesz, no jak pierwszy raz to moze godzina. Bo więcej pomysłów nie mam skąd może brać się woda w bagażniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem podsufitkę nawet szyberdach miałem zdemontowany bo woda leci w miejscach zaznaczonych na zdjęciach nie mam pojęcia skąd ona się tam może brać odpływy na pewno są drożne. 

33490970_1996529807055332_2277793874883641344_n.jpg

33527075_1996529963721983_7171238788834787328_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 16:27, Paweł2804 napisał:

Zdemontowałem podsufitkę nawet szyberdach miałem zdemontowany bo woda leci w miejscach zaznaczonych na zdjęciach nie mam pojęcia skąd ona się tam może brać odpływy na pewno są drożne. 

33490970_1996529807055332_2277793874883641344_n.jpg

33527075_1996529963721983_7171238788834787328_n.jpg

Ehhh, zabiłeś gwoździa. Nie mam pojęcia skąd się tam bierze.

 Ale jak lejesz wodę na dach to właśnie tym miejscem się leje?A tobie się przypadkiem tam jakaś uszczelka nie podwinęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 14:15, Paweł2804 napisał:

Własnie je znalazłem udało mi się je odróżnić za pomocą kompresora w dziurkę włożyłem wężyk i tak się udrożniły. Woda leci tak jak mówiłeś kolo nadkola. Ale gdy wleje większą ilość wody nie wiem czy się przelewa gdzieś góra bo leci nadal na moduły.

Hej!

W ktorym miejscu wychodza z tylu te przewody? Chcialbym oczyscic je lecz od szyberdachu ciezki dostep i ich nie widze wiec zaczalbym od tylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 16:27, Paweł2804 napisał(a):

Zdemontowałem podsufitkę nawet szyberdach miałem zdemontowany bo woda leci w miejscach zaznaczonych na zdjęciach nie mam pojęcia skąd ona się tam może brać odpływy na pewno są drożne. 

33490970_1996529807055332_2277793874883641344_n.jpg

33527075_1996529963721983_7171238788834787328_n.jpg

Rozwiązałes może problem? Mam ten sam przeciek w tym samym miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...