Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klimatyzacja zimą - wentylator nie pracuje


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

W zimie wiadomo ze mało kto uzywa klimatyzacji ale z tego co wiem zalecane jest jej właczenie od czasu do czasu,co tez tak robię aż do dzis.Ostatnio włączałem klime w połowie stycznia i dzis chciałm znowu ja troszke rozruszac...niestety sie nie załaczyła,snieżynka swieciła a wentylator nie chodził.Macie jakies pomysły co moze być przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załaczenie klimy a pracujący wentyl - to dwie różne sprawy. Nie jest uwarunkowane , ze wentylator ma sie wlamczac zaraz po wlaczeniu klimatyzacji.

Luzik - poczekaj az sie deko ociepli i po problemie. Wszystko wróci do normy.

Klime wlancza sie po to zima aby uklad chlodzenia a w szczegolnosci sprezarka sie wewnatrz przesmarowała olejem - nie ulega wtedy korozji.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem ze klima ponizej 5 stopni sie nie załacza.W garazu miałem powyzej 8 stopni i przed wyjazdem chciałem przesmarowac chwile klime i był lipton...snieżynka sie swieciła lecz klima nie chodziła :( bede musiał sprawdzić jakos wentylator na krótko i czy napiecie dochodzi do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie ale z temperaturami granicznymi byłbym ostrożny...

Podam przykład który miałem kilka razy.

Weźmy za wyznacznik zaparowanie szyb, a raczej brak jako poprawne działanie klimy...

Wracałem z Hiszpani teraz w styczniu i opuszczałem strefę gdzie było +15'C... temperatura ciągle malała... aż doszło do tego, że gdzieś we Francji na wyświetlaczu miałem +6'C i nagle rzuciła się para na wszystkie szyby... Mimo że klima powinna nadal działać, wiem, że już nie działała.

Może przy minus kilka, chwilowe +8'C też "wiosny nie czyni" :)

Teraz tak czy owak nie potrzebujesz klimy. Smarowanie od czasu do czasu też jakoś ogromnego znaczenia nie ma. Będzie wiosna, przyjdą wyższe temperatury i zobczysz. Albo wszystko wróci do normy, albo będziesz walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załaczenie klimy a pracujący wentyl - to dwie różne sprawy. Nie jest uwarunkowane , ze wentylator ma sie wlamczac zaraz po wlaczeniu klimatyzacji.

Wręcz przeciwnie, wentylator powinien zawsze startować od razu po włączeniu klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem ostatno wentylator na sucho i pracuje...macie jeszcze jakies pomysły czemu nie załacza sie klima :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...