Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy Audi A3


MarciaJJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem !

Witam wszystkich, jestem nowa na grupie i z góry przepraszam, jeśli mój temat jest w złym dziale i prośba do administracji o przeniesienie :)

W tytule powinno być, że również właścicielka już ma też brak mocy :D 

Jestem "szczęśliwą" posiadaczką Audi A3 2.0 TDI 2008 i od 4, a nawet 5 miesięcy borykam się z problemem braku mocy. Ogólnie po 15-20 minutach jazdy, gdy chce się przekroczyć ponad 3k obrotów Audi nagle traci moc, trzeba odjąć nogę z gazu lub zmienić bieg i odzyskuje moc. Oczywiście byłam już w kilku serwisach i popłynęłam z kasą na :

- zawór N71 nówka wymieniony

- egr przeczyszczony wraz z przepustnicą

- dpf czyszczony

- czujnik podciśnienia różnicy dpf

a nawet ostatnio dwóch mechaników po podpięciu do kompa kazało mi oddać turbinę do regeneracji. Popłynęłam kolejny 1000zł na regenerację wraz z gruszką. 

Niestety wszystkie wymiany nie przyniosły oczekiwanego skutku, a teoria mechaników legła w gruzach.......

I dzisiaj problem się pogłębił. Po odpaleniu auta od razu zapaliła się kontrolka świec żarowych (tak też wszystkie mam nowe) i check, a Audi już wgl nie chciała jechać. Nawet nie pomagało wyłączenie i włączenie ponowne silnika, bo do tej pory to pomagało.....

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, miał taką przypadłość to proszę o poradę lub o polecenie dobrego serwisu Audi we wrocku, oczywiście nie za miliony monet :D bo już trochę ich wydałam

Dzięki pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, na podstawie Twojego opisu usterki można jedynie dywagować na temat ewentualnych przyczyn, wymieniając kolejne części...

Aby móc choć w przybliżeniu podjąć próbę diagnozy na odległość (nie widząc silnika auta, nie przysłuc**jąc się jego pracy), potrzebne są dane z logowania (VCDS) odpowiednich grup sterownika silnika + skan błędów zapisanych w jego pamięci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...