Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulec ręczny- tryb serwisowy


zegarek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z hamulcem ręcznym w A4 B8 2012r. ponieważ wymieniałem tarcze i klocki z tyłu i  z kompa (wydaje mi się że zrobiłem to dobrze z kolegą) cofnęliśmy tłoczki itp i było wszystko ok wymieniłem cały zestaw i chciałem z kompa później dokonać testu wyjścia w trybu serwisowego itp. robił to kolego który jest w temacie i trochę się zna ale problem polega na tym że nie chce wyjść w trybu serwisowego po prostu widzi błąd że tłoczki są wyciśnięte a tak naprawdę nie są i nie można w żaden sposób skasować tego i zrobić końcowego testu tego hamulca ręcznego...dodam że trwała ta wymiana dość długo 3h (czyszczenie elementów itp. na spokojnie) i postanowiłem wyłączyć  zapłon po jakimś czasie podczas gdy tłoczki były cofnięte i były  w trybie serwisowym a jak doczytałem później ma być cały czas zapłon włączony, i przypuszczam że to jedynie może być powodem tego problemu...

Panowie proszę o pomoc bo nie wiem co mam teraz robić i jak na nowo czy jakś tam mam dokonać kalibracji - programowania tego hamulca żeby wyjść z trybu serwisowego...

Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal silnik i naciśnij guzik hamulca postojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dev podaj mi dokładniej jak to zrobić chodzi mi o to czy z podłączonym kompem to robić i trzymać przycisk (przycisk na zaciąganie hamulca czy na zwalnianie hamulca ) i wtedy robić test itp... czy jak , bo jeszcze nie robiłem tego,  będę za jakiś czas próbował i chciałbym wiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev...dziękuję za pomoc i porady te tel.... problem tkwił z lewej strony w kostce przy silniczku a mianowicie jest styk przegrzany i słabo łączył. Kostka nadaje się do wymiany ale test hamulec przeszedł i działa po przeczyszczeniu i dogięciu styków, teraz tylko muszę kostkę wymienić aby nie zrobiła mi zaskoczenia kiedyś...

Dziękuję jeszcze raz ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...