Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PROBLEM PODCZAS SKRĘCANIA


kamila1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczką audi a4 b6 z 2001r. 1.9 TDI. Od jakiegoś czasu pojawiły się trzy problemy:

1. Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki brak sygnału o zapalonych światłach.

2. Podczas odpalania auta za pierwszym razem się "dławi" a za drugim razem odpala od razu. PROBLEM NIE POJAWIA SIĘ RANO PO CAŁEJ NOCY W GARAŻU TYLKO DOPIERO PO 8 GODZINACH JAK WYCHODZĘ Z PRACY.

3. Najważniejszy( tydzień temu "mechanik" ponoć naprawił ale problem nadal występuje). Po odpaleniu samochodu(po jakiś 5min) dziwnie "warczy" i przy mocnym skręcaniu( w prawo i lewo) pojawią się taki dziwny dźwięk jakby cykanie czy klekotanie.

W zeszłym roku miałam regenerowany ukł. kierowniczy i wymieniany tydzień temu napinacz(tak stwierdził mechanik iż w tym był problem).

Bardzo proszę o jakąś pomoc, ponieważ nie chcę wymieniać bezcelowo każdej rzeczy i problem nadal będzie występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc: 

1. Prawdopodobnie padł buzer (głośniczek), bądź coś z kodowaniem. 

2. Jeżeli dławi się po dłuższym postoju, należało by przyjrzeć się w pierwszej kolejności pompowtryskiwaczom, a dokładnie sprawdzić stan gumowych uszczelnień pompowtryskiwaczy - jeden z możliwych problemów.  W pierwszej kolejności podłączyć pod komputer i sprawdzić korekty  i BIP'y za równo na zimnym silniku w trakcie odpalania jak i na rozgrzanym silniku. 

3.  Płyn od wspomagania jest? Może już pompa wspomagania nie daje rady na maksymalnym skręcie? Można jeszcze spróbować wymienić pasek i rolkę, skoro napinacz był wymieniony. 

 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...