Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.2 fsi CALA ile bierze oleju


Paweł1985

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Was. Ile oleju biorą wasze silniki?

W moim od wymiany do wymiany (rok czasu ok 15 tyś. km) poziom oleju spada mniej więcej z maksa do połowy wskaźnika na miarce. A mam zalany CASTROL EDGE PROF 5W30 AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jeździsz. Ja na 10tkm niecały litr dolewam. Pytałem o to w niemieckim serwisie audi to do litra na 10tkm to normalne zużycie oleju, jak się pani dowiedziała ze chodzi o silnik 3.2fsi to się popatrzyła na mnie dziwnie i powiedziała że to jak najbardziej normalne. Gdybym chciał oni mogą wymienić pare części ale nie dają gwarancji że zużycie oleju spadnie. 

Olej LM 0w40 pełen syntetyk, zmieniam co 10tkm razem z filtrem powietrza. 

Ps. Masz bagnet czy sprawdzasz poziom oleju na MMI? 

Jeszcze jedno pytanie skoro jesteśmy już przy oleju. Czy za każdym razem, kiedy np. samochód stoi przez noc i silnik ostygnie,  następnie przed uruchomieniem silnika, przy sprawdzaniu w MMI poziomu oleju, masz komunikat ze do dokładnego pomiaru poziomu silnik musi mieć temperaturę roboczą?  Czy masz taki komunikat tylko czasami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze kolego, czy przed odpaleniem rano, po dluzszym postoju, w przypadku gdy olej powinien wystygnac do temperatury otoczenia, kiedy wejdziesz w poziom oleju na MMI to czy za kazdym razem masz komunikat ze do dokladnego pomiaru poziomu oleju, silnik musi miec temp. roboczą?  Czy tylko raz na jakis czas? Poziom oleju sprawdzasz na miarce czy tylko na mmi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam że nie sprawdzę jak zimny. Dlatego polecam bagnet serwisowy do sprawdzania i upewniania się czy wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patrykjagoda napisał:

Też mam że nie sprawdzę jak zimny. Dlatego polecam bagnet serwisowy do sprawdzania i upewniania się czy wszystko ok. 

Mi tylko chodzi o to czy masz ten komunikat, bo u mnie raz jest raz nie, pytanie tylko czy powinno np. Za kazdym razem po nocnym postoju pokazywac ten komunikat o rozgrzaniu silnika. Bagnet mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdybyś mógł, tak parę dni sprawdzić pod rząd, byłbym wdzięczny. Ja teraz auta nie używałem 3 dni i po tych 3ech dniach, gdy na mmi sprawdzałem stan oleju, było po prostu 'poziom oleju OK' gdzie normalnie powinno być info o rozgrzaniu silnika. Podejrzewam że (o ile to możliwe) na zimnym, czujnik pokazuje fałszywą temperaturę. Nie mam jak sprawdzić. Jak kazałem mechanikowi przy okazji innej roboty to zapomniał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turborzeznik napisał:

.

A pamiętasz o tym że aby "odświeżyć" poziom/stan oleju trzeba otworzyć maskę? Bez tego samochód pokaże Ci poziom z ostatniego pomiaru bez komunikatu. Następnym razem otwórz maskę jak wejdziesz w pomiar oleju i będzie Ci pokazywał pewien stan na nierozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tak to nie działa. 

Przed odpaleniem pokazuje stary pomiar zazwyczaj nawet po dlugim postoju bez komunikatu o rozgrzaniu. Rzadko pojawia sie komunikat o dokladnym pomiarze po rozgrzaniu. U mnie bez znaczenia czy maska byla otwierana czy nie

Po otwarciu maski slysze jakby przepustnica sie 'zerowala'? Nie jestem pewien ale to chyba to. Po zamknieciu maski na komputerze zazwyczaj mam komunikat ze pomiar poziomu oleju chwilowo niedostepny. Musze odpalic silnik, chwile sie przejechac, wylaczyc dziada i dopiero przy wlaczeniu kolejnego zaplonu pokazuje stan oleju ? jak dla mnie przedziwne dzialanie tego dziadostwa. Chyba sie przejade do serwisu zeby ni wytlumaczyli tak na 100% jak to dziala, bo spokoju mi nie daje :D

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 23:34, turborzeznik napisał:

A powiedz jeszcze kolego, czy przed odpaleniem rano, po dluzszym postoju, w przypadku gdy olej powinien wystygnac do temperatury otoczenia, kiedy wejdziesz w poziom oleju na MMI to czy za kazdym razem masz komunikat ze do dokladnego pomiaru poziomu oleju, silnik musi miec temp. roboczą?  Czy tylko raz na jakis czas? Poziom oleju sprawdzasz na miarce czy tylko na mmi? 

ogólnie to przeważnie sprawdzam na bagnecie ale jak wchodzę w MMI to czasami pokazuje mi komunikat typu że brak możliwości wskazania poziomu oleju. I nie ma tam napisane z jakiego powodu. przeważnie takie coś mam jak poziom oleju zejdzie na bagnecie poniżej połowy dopuszczalnych wartości. Nieważne czy ciepły czy zimny olej raz pokaże poziom a innym razem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...