Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Spadek temperatury silnika przy szybkiej jeździe


adrianus

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zauwazylem wczoraj jadac A2 niepokojace zjawisko ze przy kilkunastominutowej ciaglej jezdzie z wysoka predkoscia 160-180 km/h, dochodzilo u mnie w aucie do szybkiego spadku temperatury pracy silnika, tzn wskazówka spadala z 90 stopni na jakies 75:/ gdy wrzucalem na bieg jałowy i robiłem "przygazówke" to wracala temp. do normy. pozniej jak juz zjechalem z autostrady to przez dalsze 360km bylo ok. Nie wiem czy jest sie czym martwic, czy nie, dodam ze nagrzewania nie mialem na full, a i auto sie nie grzeje, nawet jak mocno obciazone, nie wiem ocb. termostat czy po prostu ped powietrza tak dzialal:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pokazywał climatronic?

Wg mnie temp. nie prawa spaść z powodu pędu powietrza czy mrozu. Silnik ma się nagrzać i trzymać +/- 90st.C - po to ma termostat, mały i duży obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climatronic nic nie pokazywal bo auto mam od niedlugo i nie znam sie jeszcze w temacie wskazan i bajerow z climatroniciem, moge dodac ze jezdzac po miescie nawet mocno butujac to temp mi nie rosnie, raz wskazowka wychylila sie na 95 stopni, ale to jak ciagnalem trailer z koniem w gorzystym terenie. do wymiany termostat, czujniki jakies, nie wiem, jesli tak to jakie polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...