Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura nie dochodzi do 90 stopni po wymianie dużego fisa w Audi A3


kamil_audia3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, potrzebuję pomocy.

Zakupiłem Audi A3 1.9 TDI 90 KM Hatchback. Oczywiście fis był walnięty, ale wszystkie parametry na liczniku były ok. Po wymianie fisa (elektronik wymieniał - naprawiał mi coś też wcześniej więc zaufanie mam) zauważyłem, że temperatura jest na 85 stopniach, a nie jak kiedyś na równych 90 (temperatura ze wskazówki, a nie z fisa). Czy on mógł mi coś poprzestawiać w samym liczniku? Bo generalnie chłodzi klima i grzeje ciepłe powietrze na "HI", a także spalanie jest w normie (takie jak zawsze na rozgrzanym silniku - od kupna 9 dni przejechałem 3000 km to go też troszkę poznałem). Jak to mogę naprawić/poprawić? Bo powiem szczerze to mnie troszkę niepokoi.

Pozdrawiam
KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vcdsa wejdź w instruments i zrób output test - test wyjść tam między innymi zrobi test wskazówek - będziesz mógł zobaczyć czy idzie wskazówka do końca i czy zatrzymuje się w połowie. 

Jeżeli nie będzie szła do końca lub nie zatrzyma się równo w połowie najprawdopodobniej coś z samą wskazówką. 

Pozdrawiam,

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wskazówki były wyjmowane, być może jest źle włożona, a może zbieg okoliczności i czujnik temperatury padł.

Podłączysz pod komputer sprawdzisz i jedno i drugie. 

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż podłączyliśmy do kompa i pokazuje 89.9 stopnia a po przegazowaniu jakieś 91 max, od 91,2 włącza się wentylator.

Najgorsze jest to, że to się ustawia ręcznie. Mam tez drugi problem. Na fisie mam rezerwę, a na liczniku, jeszcze 1/4 baku (oczywiście to tez się przestawiło) i teraz pytania dwa mam. Która informacja jest prawdziwa? Oraz czy jeśli zatankuje do pełna to to się jakoś skalibruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...