Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.9 TDI 110hp Raudi by March


Grabi1303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po moim ostatnim incydencie jaki miał miejsce w jednej z tulej 1.6  a dokładnie Passarati b5 (przytarta gładź cylindra nr1 w górnej pozyckji gmb)Postanowiłem że moim następnym gruzem będzie Raudi A4 B5 w ropie 1.9TDI 110hp AFN 

Raudi kupiłem za dobre pieniądze .Co prawda  było do roboty parę pierdół lecz za takie siano opłaciło się 1500zł :) usterki np

Czujnik temperatury,czujnik N109 zamknięcia paliwa  ,chłodnica ,brak mocy oraz problem z rozrusznikiem.

Wszystko już zrobiłem pozostał  dorwać koło dwumasowe gdyż wałek rozrusznika pękł w górnej pozycji i pozrywało zęby na dwumasie.. Dwumasa dorwe używanego a sprzęgło przełoże z tego co mam a na zimę planuje wymienienić na nówke .

Zostało jeszcze przygotować zderzak do malowania ,mam go już w domu i będzie na sierpień malowany u znajomego lakiernika..

Wymieniłem również przewody  zaworu n75  oraz zrobiłem zimny dolot do turbosprężary zostając przy ory filtrze. 

Trzeba również znaleść audi powypadkowe i odciąć kawaek blachy (okolice błotnika-progu prawa tylna część) 

 

Przeczyszczony inc oraz gumy 

Zaślepiłem Egr-a 

Odprowadziłem odme 

 

Reasumując.Z autka jestem zadowolony ,będe miał co robić  hihi za rok wyjedzie piękny ory raudi.

Plany na sierpień to wymienić koło dwumasowe ,amorki tył ,dystanse 2cm. Zregenerować samodzielnie turbinke,podnieść dawke na 2,0-2,2mg . To takie moje piorytety .. mam jeszcze w planach wsadzić wydech z nierdzewki który został mi z passarati .

Temat poświęcic chciałbym właśnie audi 

 

728491471_1_934x700_audi-a4-b5-19tdi-110km-afn-1997r-milicz.jpg

Edytowane przez Grabi1303
Niezgodnośći
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem  w audi żeby zamontować inc to poproszę kolegę żeby jutro pomógł mi popchać i żeby sobie pochodziła z 30min i się przejadę chociaż kawałek :D Ponadto jak dobrze mieć passacika w częściach to wymienie oprawke podsufitki bo obecna była zajechana

Zmienie rwnież mieszek z czarnego na czerwony po passacie(-5 do setki :p) bo mi został a jak ktoś chce to gałke i materiał ten czarny mogę oddać komuś za darmo po kosztach wysyłki ?

zrobiłem również fote z tym dolotem przy turbosprężarce. 

IMG_20180719_140114.jpg

IMG_20180719_140217.jpg

IMG_20180719_131720.jpg

IMG_20180719_131731.jpg

Edytowane przez Grabi1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to mega słabo, podciągane, milion opasek.. Nie wspomnę o tym szlaufie ogrodowym ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enczu napisał:

Jak dla mnie wygląda to mega słabo, podciągane, milion opasek.. Nie wspomnę o tym szlaufie ogrodowym ?‍♂️

Nie mam 300hp pod maska zeby ją otwierać.. robie to dla siebie ? zostało to wykorzystalem ;) i gdzie ty tu wąż ogrodowy widzisz  prosze powiedz mi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem to najdelikatniej jak potrafię:kur.. ja pierdo..e idz pan fc**j ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Przejrzyj tematy dotyczące B5 i na pewno sam się przekonasz, że druciarstwo tutaj nie przejdzie ?. Trochę pracy i myślę, że jeszcze możesz nas pozytywnie zaskoczyć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PiterA4 napisał:

powiem to najdelikatniej jak potrafię:kur.. ja pierdo..e idz pan fc**j ?

Ok,idę ?

2 godziny temu, Rumaq napisał:

Niestety ale zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Przejrzyj tematy dotyczące B5 i na pewno sam się przekonasz, że druciarstwo tutaj nie przejdzie ?. Trochę pracy i myślę, że jeszcze możesz nas pozytywnie zaskoczyć. Powodzenia!

Ok,to wasze zdanie. Ja uważam że wszystko jest zrobione z głową. Chodzi mi tutaj o łączniki slikonowe [aluminiowe] które zostały zastosowane. Druciarstwo hmm .. opaski zaciskowe są żeby ich używać a że ich trochę jest to nie ważne. Wąż ogrodowy... akurat są też zastosowania pneumatyczne ;) nie będe się tu spierał bo nie po to tu dołączyłem ? jak wam przeszkadza co robię to zostawcie ten temat w spokoju i nie zaglądajcie-komentujcie. Niech każdy zajmie się własnym autem a ja dalej bede lepił z drutu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziwili-byś cię się ile tych mega projektów ma takich ukrytych opasek i tylko na foto pięknie wyglądają- ale chłopaki mają racje na forum jest poziom wysoki i jak już coś ktoś pokazuje to jest prawie tip-top. działaj po swojemu tylko nie pokazuj bo będzie marudzenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MARCIN607 napisał:

zdziwili-byś cię się ile tych mega projektów ma takich ukrytych opasek i tylko na foto pięknie wyglądają- ale chłopaki mają racje na forum jest poziom wysoki i jak już coś ktoś pokazuje to jest prawie tip-top. działaj po swojemu tylko nie pokazuj bo będzie marudzenie ? 

Postaram się z biegiem czasu poprawić :) jak narazie są ważniejsze piorytety :D Dzięki i pozdr! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MARCIN607 napisał:

zdziwili-byś cię się ile tych mega projektów ma takich ukrytych opasek i tylko na foto pięknie wyglądają- ale chłopaki mają racje na forum jest poziom wysoki i jak już coś ktoś pokazuje to jest prawie tip-top. działaj po swojemu tylko nie pokazuj bo będzie marudzenie ? 

Skoro ktoś coś pokazuje to musi liczyć się z krytyką. Już widzę jak jedziesz 300km po samochód i padasz z zachwytu widząc takie coś, nie bądź smieszny :) Jak coś robic to porządnie, tutaj można było to zrobić wiele estetyczniej i lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, enczu napisał:

Skoro ktoś coś pokazuje to musi liczyć się z krytyką. Już widzę jak jedziesz 300km po samochód i padasz z zachwytu widząc takie coś, nie bądź smieszny :) Jak coś robic to porządnie, tutaj można było to zrobić wiele estetyczniej i lepiej. 

Pogodziłem się z krytyką cieszysz się? Co do 2 twojego zdania  to nie zamierzam jej sellać..  estetyczniej i lepiej hmm  no mogłem  no lecz zrobiłem jak zrobilem mnie to przekonuje. Rozumiem te wieśniackie tuningi poprzez sztożek do serii no ale bez przesady... slikon jest ,siedzi sztywno i jestem pewien że wytrzyma setki kilometrów. Jak doprowadze piorytety do zamknięcia to zajme się i tym tak jak pisałem wcześniej  a teraz proszę już o ogarnięcie bo tylko niepotrzebny spam . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 00:37, enczu napisał:

 Już widzę jak jedziesz 300km po samochód i padasz z zachwytu widząc takie coś, nie bądź smieszny :) 

jakby były takie zdjęcie nie jechałbym oglądać.

 

ps czytałeś całą moją wypowiedz ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności :D

Audiole mam dalej iciągle sobie grzebie . Przemyślałem sprawe z tym druciarstwem i założyłem ori dolot.

checklista z prac:

Amortyzatory tył

Korekta lakieru (i tak musze zrobić to raz jeszcze bo ktos mi przerysował kluczem)

Katalizator OUT + Kwasiak +mugen końcowy ( środkowy do usunięcia )

Struktura 16" 5x112 +oponki

Regeneracja turbinki oraz zmiana rdzenia z C na D . 600km przebiegu póki co "

wtryski 220/300bar (stare podlewały)

Chłodnica Valeo

Czarny grill

Oraz zajmuję się obecnie blacharką  na prawej dolnej tylnej stronie jak wspominałem na początku :)

Dodatkowo w przyszłym tygodniu wpadnie felga DOTZ 18" 5x112 8J , oraz jak dobrze pójdzie to oponki 205/35r18 , dystanse 20mm 1 lub 2 osie 

 

W planach na grudzień mam 

Zawiecha MTS 

Przyciemnić szybki 

Interwał 

Lampy przód Black soczewka 

Zdjęc nie robiłem , telefon tylko do dzwonienia . A szkoda bo były naprawdę ciekawe akcje ?

IMG_20180928_131113.jpg

Edytowane przez Grabi1303
Problemy z telefonem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są :D 

 

Ale nie ma się co śpieszyć ..

felasie oddam do znajomego do szkiełkowania.Śrubki pierdykniemy sobie w anodzie .Dalej sprawy lakiernicze ale wole wstawić tu efekty.

IMG_20181107_092821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...