Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B7 BFB 1.8t] Gaśnie po odpaleniu po wgraniu mapy


w3soly

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzisiaj byłem na sofcie. Długa historia, Audi już miała program wgrany, ale nie wiedziałem o tym, sprzedawca mi tego nie przekazał. Okazało się, że soft nie był do końca poprawny. Została jeszcze raz zestrojona na 209 KM, wykresy o wiele lepsze. Ale nie o tym mowa. 

Po przejechaniu paru kilometrów i próbie zapalenia, zaraz gasła. Odpalam, nagle obroty spadają i gaśnie. Zadzwoniłem do tunera, kazał odpiąć czujnik temperatury zasysanego powietrza. 

Przy odpiętym czujniku odpala, jeździ, ale turbo się nie załącza, jest check engine, ponieważ nie wykrywa czujnika. Umówiłem się na kolejną wizytę w przyszłym tygodniu, tuner zapewnił, że mogę do tego czasu jeździć bez czujnika. 

 

Diagnoza, program nie akceptuje podniesienia mocy, stąd wariuje. Należy obniżyć oprogramowanie, wylutować komputer i coś przeprogramować. 

Czy faktycznie tak jest, że oprogramowanie wariuje po wgraniu mapy? Czy może spotkaliście się z takimi przypadkami? Co może być nie tak i czy na pewno to to, co mówi tuner?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być coś w sofcie zryte. Te auta programuje się po złączu obd, chyba że miało wlutowany moduł z programem jakieś firmy i on ogranicza programownie po obd. Oprogramowanie nie wariuje w ecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie musiał nic downgradować, tylko poprawić mapę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od początku stroić i tyle a jak nie ma pojęcia niech nie rusza auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest nie raz polecana firma, każdy chwalił, dlatego się wybrałem. 

Dzięki za odpowiedź. Teraz wiem, że będę chciał nowe wykresy, a najlepiej ostatnie hamowanie przy mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech wystroi na mniejsza moc i tyle. Może być coś że nie domaga i problem się robi. A o resztę pytań zapraszam na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...