Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI AFN kompatybilność pomp wtryskowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Serdecznie

Od niedawna jestem posiadaczem A 4 B5 z silnikiem 1.9 AFN. Odgruzowuje samochód po poprzednim właścicielu i mam kilka pytań do fachowców.

Cieknie mi pompa wtryskowa o kodzie 460404969 (028130115A) tak się składa, że mam dostęp do fabrycznie nowej pompy ale z silnika SDi o numerze 460404972 (038130107B). Przeczytałem już wiele wątków w temacie pomp wiem, że różnią się one wydajnością , występuje w nich tzw fala itp. Pytanie moje brzmi - czy da się w jakiś sposób zastosować pompę z SDi do mojego TDi? Nie planuję modyfikacji mocy chcę zostać przy serii , każda pompa robiona jest z zapasem wydajności. Mam również w dobrym stanie pompę o numerze 460404977 (038130107D) ta raczej jest kompatybilna, ale proszę o potwierdzenie tej informacji. Wolałbym włożyć nową niż regenerować starą, pod warunkiem, że ma to szanse działać poprawnie. 

Z Góry Dziękuję.

Edytowane przez MarianzPolski
BŁĄD OZNACZENIA SILNIKA

Opublikowano

Sytuacja jest taka.

Co bys nie wkozyl samochód będzie jezdzil.tylko teraz są pewne plusy i minusy.

Prócz fali jeszcze tlok jest inny tzn sdi 9 mm afn 10mm jest jeszcze 11mm ale to już nie na temat.

Wlozysz z tego sdi niby fajnie ale nie wiem czy sterownik to ogarnie.chodz były audi bez turbo na vp czyli podejrzewam że ogarnie.

Ewentualnie zmienisz nastawnik że swojej.

Mozesz spodziewać się spadku mocy w tym przypadku.czyli wizyta u tunera by było to zrobione dobrze wskazana.

To też są koszta nom chyba że nie będzie Ci to przeszkadzać.

 

Skąd cieknie pompa???

Zlokalizowales wyciek???

Może uda się to ogarnąć dość łatwo i tanio.

 

Opublikowano
53 minuty temu, wesz82 napisał:

Sytuacja jest taka.

Co bys nie wkozyl samochód będzie jezdzil.tylko teraz są pewne plusy i minusy.

Prócz fali jeszcze tlok jest inny tzn sdi 9 mm afn 10mm jest jeszcze 11mm ale to już nie na temat.

Wlozysz z tego sdi niby fajnie ale nie wiem czy sterownik to ogarnie.chodz były audi bez turbo na vp czyli podejrzewam że ogarnie.

Ewentualnie zmienisz nastawnik że swojej.

Mozesz spodziewać się spadku mocy w tym przypadku.czyli wizyta u tunera by było to zrobione dobrze wskazana.

To też są koszta nom chyba że nie będzie Ci to przeszkadzać.

 

Skąd cieknie pompa???

Zlokalizowales wyciek???

Może uda się to ogarnąć dość łatwo i tanio.

 

W SDI jak i w AFN tloczek ma 10mm.

Generalnie pompa z SDI jak i z AFN jest bardzo podobna do siebie. Sterownik tez ogarnie pompe z SDI.

Mozna zrobic jeszcze taka rzecz, ze do pompy z SDI wsadzisz fale z AFN + sprezyny glowne i bedzie gites.

Jak cos to do Olkusza daleko nie masz wiec zapraszam do siebie ? Jak jestes zainteresowany to odezwij sie do mnie na priv.

Opublikowano

Widzisz a ja właśnie czytałem że sdi mają 9mm tlok.

Niech kolega powie skąd leci.

Swoją drogą to bylby nie głupi pomysł.

Ty przecież na spokojnie ogarniesz ta pompe nawet jak musiałby ja wyciągać z auta...?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.