Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 problem z przeciwmgielnymi


technics7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trapi mnie następujący problem. Nie działają mi lampy przeciwmgielne przód i tył gdy włączę na światła mijania,  a gdy ustawiam przełącznik na pozycję postojowych wtedy wszystko jest w porządku. Próbowałem podmienić MCE i zrobiłem kodowanie,  ale dalej to samo. Jest możliwość tego przestawienia tak,  aby światła mijania i halogeny świeciły razem ? 

Edytowane przez technics7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzony włącznik świateł? Co do równoczesnego świecenia świateł mijania i halogenów to raczej policja by miała Cię na celowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na włącznik świateł (również Twój drugi problem ze światłami drogowymi). Wyjmij włącznik świateł i napisz jaki ma numer.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Skypl napisał:

Może masz uszkodzony włącznik świateł? Co do równoczesnego świecenia świateł mijania i halogenów to raczej policja by miała Cię na celowniku.

Hmm.. Powiem szczerze nie słyszałem,  żeby świecenie się razem świateł przeciwmgielnych i mijania kolidowało z prawem.. Wydaje mi się,  że tak oryginalnie powinno świecić,  gdy chce podczas mgły doświetlić drogę.. Oczywiście jeśli się mylę proszę mnie poprawić.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, technics7 napisał:

Hmm.. Powiem szczerze nie słyszałem,  żeby świecenie się razem świateł przeciwmgielnych i mijania kolidowało z prawem.. Wydaje mi się,  że tak oryginalnie powinno świecić,  gdy chce podczas mgły doświetlić drogę.. Oczywiście jeśli się mylę proszę mnie poprawić.. ? 

Tak na szybko znalezione:

Ustawa Prawo o ruchu drogowym w art. 51 p. 5 dopuszcza jedyny wyjątek, kiedy można stosować przednie światła przeciwmgielne, gdy nie ma mgły. „Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Skypl napisał:

Może masz uszkodzony włącznik świateł? Co do równoczesnego świecenia świateł mijania i halogenów to raczej policja by miała Cię na celowniku.

Ok. Będę w domu to podam.. To manetka od długich jest w jakiś sposób powiązana z pokrętłem od włącznika świateł mijania,  postojowych i przeciwmgielnych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Skypl napisał:

Tak na szybko znalezione:

Ustawa Prawo o ruchu drogowym w art. 51 p. 5 dopuszcza jedyny wyjątek, kiedy można stosować przednie światła przeciwmgielne, gdy nie ma mgły. „Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza”.

Tylko z tego co czytam dotyczy to przepisu kiedy można korzystać z przeciwmgielnych ,  gdy nie ma mgły :-).. A gdy jest mgła to mogę włączyć,  tylko problem,  bo nie mogę ;-).. A na samych halogenach w mgle to nic wiele nie zobaczę :-).. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim steruje MCE. Jeśli na pozycji świateł mijania MCE odczyta błąd z włącznika świateł to uruchamia w trybie awaryjnym światła mijania (ta że wygląda jakby wszystko działało dobrze) ale np nie reaguje na światła drogowe.

Napisz model włącznika, czy posiadasz AUTO i czujnik deszczu, a także jakie MCE miałeś wcześniej i jakie masz obecnie + kodowanie.

Być może nieświadomie wymieniłeś MCE z Low na High i wtedy będzie problem ze światłami przeciwmgielnymi przednimi.

Tu masz kompendium wiedzy o MCE

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na postojowych jest ok to MCE masz poprawnie dobrane. Stawiam na włącznik - uszkodzony lub źle dobrany (zamiast z końcówką C ktoś zamontował od B6 z końcówką A - jeśli tak to trzeba wtedy w kostce przewód żółty przełożyć z pinu 13 na 11 i powinno wszystko działać)

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bobikos napisał:

Wszystkim steruje MCE. Jeśli na pozycji świateł mijania MCE odczyta błąd z włącznika świateł to uruchamia w trybie awaryjnym światła mijania (ta że wygląda jakby wszystko działało dobrze) ale np nie reaguje na światła drogowe.

Napisz model włącznika, czy posiadasz AUTO i czujnik deszczu, a także jakie MCE miałeś wcześniej i jakie masz obecnie + kodowanie.

Być może nieświadomie wymieniłeś MCE z Low na High i wtedy będzie problem ze światłami przeciwmgielnymi przednimi.

Tu masz kompendium wiedzy o MCE

 

Aha już teraz rozumiem jak to działa.. 

Mam wersję high MCE. Nr który miałem OE 8E0907279L,  podmienilem na numer 8E0907279N ( oba się na siebie zamieniają ) Brak czujnika deszczu, brak AUTO ( przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :-)) . Kodowanie 10001, a numer włącznik świateł napisze później.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bobikos napisał:

Jeśli na postojowych jest ok to MCE masz poprawnie dobrane. Stawiam na włącznik - uszkodzony lub źle dobrany (zamiast z końcówką C ktoś zamontował od B6 z końcówką A - jeśli tak to trzeba wtedy w kostce przewód żółty przełożyć z pinu 13 na 11 i powinno wszystko działać)

Pozdrawiam

Może tak być.. Sprawdzę i napisze 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć włącznik świateł, w pozycji 0 wciskasz pokrętło i przekręcasz w prawo, wtedy można wyjąć włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bobikos napisał:

Żeby wyjąć włącznik świateł, w pozycji 0 wciskasz pokrętło i przekręcasz w prawo, wtedy można wyjąć włącznik.

Tak wiem,  ale dzięki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technics7 napisał:

Może tak być.. Sprawdzę i napisze 

Pozdrawiam 

Sprawdziłem numery jakie mam na włączniku świateł i są 8E0941531C,  a według nadwozia powinienem mieć 8E0941531A. Czyli co pozostaje kupić nowy włącznik z literą A na końcu? czy wystarczy zamienić przewód żółty z pinu 11 na 13?.. ? 

Edytowane przez technics7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wystarczy zamienić żółty kabel na pin 13 (prawdopodobnie teraz masz na pinie 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bobikos napisał:

Wg mnie wystarczy zamienić żółty kabel na pin 13 (prawdopodobnie teraz masz na pinie 11).

Może póki co nie będę kombinował z kabelki. Zamówiłem włącznik taki jaki mi wyszedł po nadwoziu auta i po montażu poinformuję o efektach.. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie oraz odpowiedzi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana włącznika świateł z literką A na końcu pomogła i wszystko działa jak trzeba. Wielkie podziękowania dla kolegi bobikos i duże piwo ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym zmienić pin w kostce i mieć nowszy model włącznika ale ostatecznie to Twoja decyzja. Najważniejsze że wszustko działa jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...