Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w kolektor wydechowych oraz dymienie. POMOCY!!!


kjkszpj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czy znajdzie się osoba, która jest w stanie pomóc mi w sprawię mojego audi a4 b6 2.4 benzyna 2002 rok. Problem polega na tym gdy auto postoi kilkanaście godzin po odpaleniu i nagrzaniu silnika wydobywa się dym z okolic kolektora wydechowego. Widać jakby te połączenie silnika z kolektorami były mokre olejem. Po nagrzaniu się i osuszeniu przez temperaturę dym znika . Chciałbym zaznaczyć że zostały wymienione uszczelki pokrywy zaworów z masą uszczelniająca. Odebrałem auto od mechanika i dymienie nadal nie ustało .  Silnik suchy bez wycieków .  Chciałbym naprowadzić mechanika co może być przyczyną.

IMG_20180921_113500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się o piwo, że masz do wymiany kapsle wałków rozrządu. Jedna sztuka ok 45 zł w aso i kupuje się oryginalne, bo nawet najlepsze zamienniki zdychają szybko. A szczerze mówiąc w aso dałem taniej jak na allegro ;)

 

Zaślepki znajdują się na każdej głowicy od strony grodzi. Jak silnik ostygnie włóż łapę za silnik i wymacaj okrągłą pokrytą gumą zaślepkę wielkości denka od szklanki. Pewnie będzie cała tłusta a z niej olej delikatnie kapie właśnie idealnie na wydech i śmierdzi po rozgrzaniu auta. Jedna z częstszych usterek w naszych silnikach. Bardzo łatwo ją usunąć. 

 

Tak to wygląda:

 

 f3d7c9124f7d88af31ecf4d44db7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak się sprawdzi to odezwę się podasz adres i nawet dobra flaszkę wyślę. Poki co zbieram wszystkie możliwe przyczyny żeby powiedzieć dla mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja bym to samemu zrobił, bo mechanikom mało ufam.  Do naprawy potrzeba tylko nową zaślepkę, płaski śrubokręt i trochę silikonu wysokotemperaturowego. No i szmatki i środek, żeby wszystko dookoła wyczyścić i odtłuścić. 

 

Sam wymieniałem ze 2-3 miesiące temu pod blokiem w 20 minut z zegarkiem w ręku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...