Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 CAGA DPF Sensor Problem


deluss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ostatnio z dpf, ciagle mi sie zatyka. Wymieniłem czujnik cisnienia roznicowego dpf i pomoglo na 2 miesiace i znow zatkało tak ze musiałem umyc. Dzis to zrobiłem i podczas sprawdzania parametrów zaskoczyła mnie jedna wartosc która nie zmienia sie nawet po odpieciu wezyków a jest to wartosc roznicy cisnien która wynosi na zaplonie 113hPa, a offset 75hPa. Czy ta wartosc jest prawidłowa czy mam uszkodzony ten czujnik ? Dodam ze od razu po właczeniu zapłonu komputer łapie bład P2452 Sygnał niemożliwy. Po skasowaniu i odpaleniu nie ma go znow do ponownego wlaczenia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak myjesz dpf-a???? 

Wartości z czujnika różnicy ciśnień to jakiś kosmos, masz jakieś błędy??? 

Co pokazuje w rozszerzonych blokach pomiarowych silnika parametr Oil ash volume??? 

Jeździłeś z checkiem??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie to polegało na zalaniu go wiele razy dimerem i puszczenie dużej ilości wody aż przestała wypadać sadza. Po umyciu zrobiłem jeszcze dynamiczne wypalanie aż wartość spadła do 0g. Chwilę było jezdzone z checkiem. Błędy to jedynie odnośnie czujnika różnicy ciśnienia ale to tylko po włączeniu zapłonu, w trakcie jazdy brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjcie dalej dimerem dpf-y ?? a potem narzekanie że nie działa jak powinno ,wiesz jak działa katalizator (dimer zapewne usunął wszystkie pierwiastki z kata)???? Wkład ceramiczny filtra jest delikatny dla takiej chemii ,dimerem to możesz sobie umyć kolektor wydechowy albo egra Ale nie dpf-a 

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...