Jump to content
IGNORED

Klimatronik, zarowki do wymiany czy zimne luty?


Athrenalineee
 Share

Recommended Posts

Witam, mam probem z audi a4 b5 96r. W klimatroniku nie swiecą mi sie przyciski i prawy wyswietlacz. Chcialbym wymienic diody, orientuje  sie ktoś, jakie to są? Przeokazji po rozebraniu zerkne na luty, ale chcialbym byc przygotowany na 2 opcje. 

Link to comment
Share on other sites

Dosłownie dziś wymieniłem żarówkę w klimatroniku w swojej. Też prawa strona nie świeciła z tym że tylko podświetlenie przycisków. Mogę podać typ żarówki i moc do podświetlenia przycisków. Do podświetlenia wyświetlacza nie znam mocy bo nie wymieniałem ale typ żarówki będzie taki sam. Rodzaj żarówki to BX8.4D. Do przycisków o mocy 2W.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wymienilem zarowki, na bokach sa 2w w srodku 1.1w . Wszystko swieci jak nalezy, ale pojawil sie nowy problem. Podczas jazdy przyciski praktycznie nie reaguja, ale na postoju juz wszystko dziala. 

Edited by Athrenalineee
Link to comment
Share on other sites

A wcześniej działały przed wymianą? Proponuję sprawdzić czy masz właściwy model klimatronika do swojego rocznika auta. Gdzieś na Elektrodzie jest ten temat poruszony. U mnie na przykład ktoś mądry wstawił od Audi A3 z 98r. i z klimatronikiem odchodziły różne cyrki zanim się połapałem że mam nieodpowiedni zamontowany. 

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że powinieneś mieć takie same numery klimatronika jak i u mnie z 1995 roku czyli 8DO 820 043 H. Ważna jest ta litera początkowa i na końcu. 

Link to comment
Share on other sites

Przed wszystko dzialalo. Mam czarny klimatronik , raczej fabryczny . A moze jest za duze napiecie zarowek ? Moze wilgoc? Zobaczymy jutro, jak nie bedzie dzialalo wyjme go jeszcze raz i zobaczymy.  

Link to comment
Share on other sites

One są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia. Ja też myślałem że mam fabryczny bo wyglądają niemal identycznie i tak samo je się montuje. Różnica dopiero wyszła w wyglądzie przycisków + i - od temperatury i od siły dmuchawy. Powinny być z takim przetłoczeniem a ja miałem całkiem gładkie. Może w weekend wrzucę fotki tych dwóch paneli. Sprawdź numery klimatronika jeśli się samo nie naprawi. 

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ja mam przyciski z takim wklęsnieciem. No ale wszystko wczesniej dzialalo, prócz zarowek wiec dziwne.

Link to comment
Share on other sites

To raczej właściwy model klimatronika masz. U mnie ten z A3 też na początku działał. Później padło sterowanie klapami nawiewu. Podejrzewałem silniczki klap ale się do nich dostałem, wymontowałem i sprawdziłem i były OK. Kupiłem drugi panel na ALLEGRO i już potem było wszystko w porządku i sterowanie klapami wróciło. Na elektronice się nie znam więc dalej już w zakresie naprawy nie zdołam Ci pomóc. 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wszystko działało. Możliwe, że po prostu wilgoć wpadła do środka układu i coś zamuliło. Będę dalej testował, ale mam nadzieję, że już wszystko okej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...