Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie znaleźć zasilanie CLH? Zewnętrzne podświetlenie klamek


Daniomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, chciałbym dojść odpowiedzi na pytanie gdzie znajdę zasilanie modułu Coming/Leaving Home? Mam w planach podświetlenie klamek z zewnątrz i chciałbym żeby to współgrało z CLH. Gdzie i jak sensownie mogę to połączyć? Na forum nie znalazłem tematu z którego mógłbym uzyskać taką wiedzę, proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest taki po prostu sygnał CLH. Jest to realizowane przez moduł MCE...
Wydaje mi się, że najprościej podpiąć się pod halogeny, ale jeszcze przepuścić zasilanie dodatkowo przez styk NC przekaźnika, który zasilany jest z postojówek.
Zwykły przekaźnik samochodowy;  85-masa nadwozia 86-postojówki(+) 30-przeciwmgielne(+) 87a-zasilanie klamek(+) i masa klamek do masy nadwozia
>> Pomiędzy 85 a 86 dodatkowo dioda prostownicza 1N400x (x=1 lub 4 lub 7) kreską do 86 <<

Żeby normalnie włączyć halogeny musisz mieś włączone postojówki, więc:

a) jesli halogeny włączone a postojówki wyłączone ==> włączone CLH, przekaźnik zwarty, klamki świecą,
b) jesli halogeny włączone i postojówki włączone ==> włączone normalne przeciwmgielne, przekaźnik rozwarty, brak podświetlenia klamek

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori clh nie wyciągniesz samego sygnału od swiatel bo to leci po canie. Możesz na sztywno wpiąć się w halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...