Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 włączenie świateł podsufitki zamyka wszystkie zamki :) + nieznany moduł z komory silnika


TomaszMkII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkryłem ostatnio że przełączenie przesuwnego włącznika świateł podsufitki skrajnie w prawo blokuje centralny zamek. To uszkodzona elektronika pompki centralnego albo coś pod drodze?

Plus zlokalizowałem na podszybiu urządzenie którego nie jestem w stanie nazwać, nie ma numerów, nie znalazłem nic takiego w necie. Wychodzi z tego gruba wiązka i idzie do ECU, po drodze ma małą skrzynkę bezpieczników. W bryloku mam mały kluczyk którym można ten moduł przełączyć na ON OFF, wydawało mi się że to niesprawny fabryczny alarm ale niestety nie znalazlen nic w necie. 

IMG_20190113_121037.jpg

IMG_20190113_121033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się sprawa wyklarowała. Kilka dni później przekręcenie kluczyka w zamku bagażnika przestało zamykać pozostałe zamki. No i do prucia tapicerki zmotywował mnie fakt iż samochód mi się zamknął odpalony z kluczami w środku kiedy dolewałem płynu chłodniczego. Całe szczęście nie odbyło się to na trasie o północy w środku lasu przy -20* a pod domem. I bogu dzięki drugie klucze były w domu. No to stwierdziłem że moim głównym podejrzanym jest klapa bagażnika. VAG-COM nie pokazał żadnych błędów. Sporadycznie przy poruszeniu klapą zamek zaczynał wykonywać cykl zamykania po kilka razu. Odpiąłem styczniki sterujące centralnym no i nagle zaczęły działać światła podsufitki, przygaszanie rozświetlanie ;D jak w belwederze ;D Sprawdziłem styczniki miernikiem, okazało się że działają, wyczyściłem styki no i póki co wszystko działa jak należy. Pod tapicerką zebrało się sporo zamarzniętych kropel, także z powrotnym montażem tapicerki czekam aż to zmieni stan skupienia i będzie można wytrzeć. 

Edytowane przez TomaszMkII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...