Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż skrzyni w aeb-problem


JarekST202

Rekomendowane odpowiedzi

Napotkałem na pewien problem podczas demontażu skrzyni.Otóż za cholerę nie mogę znaleźć informacji jak poprawnie odkręcić drążek wybieraka przedni. Wcześniej nie spotkałem tego problemu ponieważ w innych skrzyniach był inaczej zamontowany. W manualu znalazłem tylko informację że od jakiejś tam daty ten właśnie drążek jest przykręcany bezpośrednio do skrzyni i stąd ten problem. Nie ma praktycznie  miejsca żeby włożyć tam klucz a co dopiero odkręcić śrubę która wykręca się chyba na jakieś 5 cm razem z drążkiem.Śruba jest na imbus 8 i przez chwilę można kręcić ale później opiera się o podwozie i koniec kręcenia. Ponieważ demontowałem razem z silnikiem to opuściłem skrzynię z tyłu maksymalnie na dół i wtedy jest dojście ale śruba wtedy wykręca się pod kątem i niszczy gwint w skrzyni.Jest jeszcze możliwość odkręcić w środku przy lewarku ale wydaje mi się że to tylko do demontażu bo przy montażu nie ustawię idealnie tego drążka jeżeli najpierw przykręce go do skrzyni,zresztą nie da mi to za dużo bo drążek nie wyjdzie w stronę skrzyni jedynie nie będzie może tak naprężona ta śruba.Proszę o pomoc jak to robicie bo poległem na takiej pier**le.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz opuścić na tyle żeby sie dało odkręcic. Nie wiem co Ci tam przeszkadza, odbój przedni, poduszki skrzyni? Musi wyjsc nie ma opcji że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza mi całe podwozie z boku skrzyni,skrzynia jest umiejscowiona w tunelu w podwoziu po bokach do osłon termicznych jest za mało miejsca żeby imbusa nawet krótką stroną włożyć. Tak też zrobiłem że opuściłem skrzynię na dół bo poduszki wcześniej odkręciłem ale tak jak napisałem ta śruba przez to że drążek jest wtedy napięty odkręca się pod kątem. Oczywiście mówimy o tym drążku który jest przykręcony do obudowy skrzyni nie o drążku od biegów. Patrzyłem dzisiaj na inny rocznik z tym silnikiem i tam odkręcić ten drążek to chwila a tutaj to masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...