Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Komunikat o uszkodzeniu prawego bi-xenona


fly07

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy wyskakuje komunikat komputera Abblendliht recht, co oznacza /chyba/ uszkodzenie prawego światła mijania. Początkowo myślałem, że jest to coś chilowego jednak komunikaty się powtarzały co ok. 20 min. a świała świeciły obydwa. Jednak po przyjrzeniu się z zewnątrz reflektorom okazało się że prawy świeci znacznie jaśniej niż lewy. Może za duże napięcie lub żarówka na wykończeniu .... jescze jedno: po zgaszeniu świeteł mijania - żarówka postojowych prawych również świeci znacznie jaśniej niż lewych. Co robić i na co szykować kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień miejscami żarniki... jeśli błąd będzie wskazywał drugą stronę - to żarnik

jeśli nie to przetwornica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jaśniej pali się również prawa postojówka - to mam zamieniać również postojówki...?[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 12:19_________________________________________________Dzisiaj dokładnie sprawdziłem obydwa reflektory, tj. demontaż i faktyczne sprawdzenie żarówek w nich zamontowanych. Okazało się, że w prawym zamontowana była inna /nieprawidłowa/ żarówka postojowa - wymieniono na zgodną z WT i oba reflektory świecą na postoju jednakowo. Co do xenonów - zamieniłem le miejscami i okazało się, że teraz lewy świeci jaśniej, wniosek - przetwornice OK, a żarniki do wymiany. TAk więc temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...