Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelnienie bdv

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. Na dniach chce się zabrać za "uszczelnienie" góry silnika bo ubywa mi trochę oliwy 5w30 i co jakiś czas muszę dolac.

Na pewno wali z pod jednej pokrywy zaworów. Wiem że są jeszcze jakieś uszczelniacze itp co się wymienia od tylu silnika + odma. 

Mógłby ktoś wypisać rzeczy które mogą być jeszcze spowodowane że oliwa mi ucieka? 

Jak już rozbiore pokrywy to zrobię resztę :)

pozdrawiam

Opublikowano

Odmy do inspekcji czy nie są zapchane i czy nie popękane,separator oleju(lub też zawór odpowietrzający głowicy jak kto woli) do wymiany na nowy. Z tyłu są 2 zaślepki na walkach wydechowych. Jak mokro pod nimi to wymiana na nowe ale tylko z aso (42zl sztuka).

Sprawdź też czy pod nastawnikami nie jest mokro. Tam też lub się pocić,pod nastawnikami dodatkowo są uszczelki w kształcie połkola-tez do inspekcji.

Edytowane przez pila24

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć podepnę się pod temat. 

Od jakiegoś czasu borykam się z uciekającym olejem.Robiłem 2 razy uszczelnienie pokrywy zaworów,gdyż pierwsze nic nie pomogło. Sytuacja nie poprawiła się przy poprawce.Podczas wymianie kół na letnie zauważyłem, że wahacze,półośka od strony pasażera zasmarkane są dość porządnie olejem. Oprócz tego dymi spalonym olejem od strony pasażera w komorze silnika Jakieś pomysły którędy może uciekać? Czy to na pewno pokrywa? Bo mechanik coś wspomniał że może byc pokrywa do wymiany?

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, gelo5 napisał:

Cześć podepnę się pod temat. 

Od jakiegoś czasu borykam się z uciekającym olejem.Robiłem 2 razy uszczelnienie pokrywy zaworów,gdyż pierwsze nic nie pomogło. Sytuacja nie poprawiła się przy poprawce.Podczas wymianie kół na letnie zauważyłem, że wahacze,półośka od strony pasażera zasmarkane są dość porządnie olejem. Oprócz tego dymi spalonym olejem od strony pasażera w komorze silnika Jakieś pomysły którędy może uciekać? Czy to na pewno pokrywa? Bo mechanik coś wspomniał że może byc pokrywa do wymiany?

Będą to prawdopodobnie uszczelniacze wałków, które są z tylu silnika. Pod nimi są wydechy I za pewnie leci na nie I śmierdzi oliwa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.