Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Wartości pompek 2,99 mg


B_udyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was takie pytanie po zrobieniu głowicy i wymianie uszczelnień na pompkach, na 1 cylindrze korekta miesci sie w granicach normy ale jest to juz około  +2.7 czasem pokazuje 2.99( przed robieniem UPG wynik byl duzo lepszy ) reszta wydaje sie być ok. Z czasem pracy silnika lub dodania gazu i trzymania okolo 1400 obrotów korekta spada do około+ 1.7 i mniej. Czy moze być to oznaka konczacego sie pompowtryskiwacza czy moze jest to znak ze przy montażu mogła uszkodzic sie któraś uszczelka na pompce. Dodam że po nocce przy odpalaniu puszcza bąka niebieskiego i troche telepie silnikiem wszystko trwa okolo 10s i pracuje normalnie. Może prosze o wróżenie z fusów ale mozliwe ze ktoś spodkal sie z podobna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na 1 pompce 2,99 i nie drgało nic ,wymiana uszczelnień i teraz jest w granicach 0,90-1,00, możliwe że oringi przy montażu się uszkodziły, gniazda nie miały ostrych krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda były juz troche wytluczone wiec ogolnie mialo sie o co przecic przy montażu. A właśnie u mnie widac ze ta korekta jakoś tam się zmienia ale bez zajrzenia w pompke sie chyba nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed montażem pompki trzeba wygładzić ostre krawędzie w gniazdach bo inaczej na 99% potniesz nowe oringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm coś nie kojarzę żeby było to robione a byłem przy tej operacji bo z kumplem mechanikiem to skladalem ... wyyglada na to ze bedzie trzeba tam ponownie zajrzeć... Dzieki za naprowadzenie i potwierdzenie podejrzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem u kumpla pompki po mechaniku ,który zmieniał oringi i powiedział że nie wolno nic tam szlifować ,po demontażu wszystkie były pocięte,złożyłem po swojemu i 2 rok ma spokój ,korekcje w granicach +-0,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mowil moj kumpel ze nie wolno tam nic ruszac z korekt wyglada na to ze 3 na 4 weszly ok a ta na 1 cylindrze cos sie nie udala ? trzeba bedzie to piprawic po swojemu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...