Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wspomagania


kalokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako "średni" znawca motoryzacji, chciałem się doradzić . Niedawno kupiłem audi a4 b6 3,0 Quattro, z "rzędzącą" pompą wspomagania. W najbliższym tygodniu mam zamiar ją wymienić i tu moje pytanko, czy jest sens inwestować w coś z górnej półki czy raczej brać coś tańszego. Od razu wspomnę że mam zamiar kupić nową pompę.

 

Pod temat podepnę jeszcze jedną usterkę (mam nadzieje że się nikt nie obrazi). Audiolką od zakupu zrobiłem jakieś 500km i nic się niedziało. Po odpaleniu po pracą zaświeciła mi sie kontrolka esp. dojechałem do skrzyżowania zwalniając wcisnąłem sprzęgło i wtedy pierwszy raz zgasła. padała mi całą drogę do domu po każdym wciśnięciu sprzęgła. Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem że może chodzić o baterie, albo alternator. Sprawdziłem i jedno i drugie jest w porządku. Wybadałem Jeszcze jedną rzecz tzn. skoki obrotów na postoju i że jak ją podkręcę powyżej 3 tysi to wtedy pada całkiem. Moja wstępna diagnoza zabrudzona przepustnica (bo miałem podobny problem z poprzednim autkiem) . Jeżeli ktoś miał coś podobnego dajcie znać, jak nie to i tak koło środy wybieram się do mechanika, jak usunie usterkę dam znać co i jak (bo podobnych tematów w google dużo, a rozwiązań nie za wiele ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy to wina pompy czy zbiorniczka (sitka). Całe info znajdziesz na forum jak poszukasz. 

 

Co do ESP to podłącz kompa bo bez niego to wróżenie a następnie załóż temat w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tematy załatwione

Jeżeli chodzi o pompę wspomagania jeszcze chwile "porzęzi", bo ponoć to przypadłość czterech okręgów, puki co ją słychać ale działa dobrze i jest suchutka.

A co do błędu ESP, ktoś majstrował przy elektryce od sąd lambda. Efekt, na szczęście tylko popalone kable (a mogło być dużo gorzej) .Błędy wyszły na kompie szybka diagnoza, szybka robota i audiolka znowu goni.

Golfagn dzieki za porade.

Temat można zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...