Jump to content
0
Damjan

Obtarcie zderzaka na parkingu-ocena kosztorysu naprawy

Recommended Posts

Hej.

Kilka dni temu kierowca na parkingu obtarł przedni zderzak w moim aucie. Otrzymałem kosztorys naprawy i chciałbym się was poradzić- uznać go czy może jest gdzieś zaniżony i odwołać się? Pierwszy raz mam taka sytuację, że naprawiam auto z OC sprawcy i nie wiem jak czytać kosztorys. Według mnie cały zderzak kwalifikuje się do lakierowania. Poniżej dodaję zdjęcia uszkodzeń i kosztorys

Uszkodzenia

5324699a35bcd4f4gen.jpg

404b96f09a3bd0fdgen.jpg

Kosztorys

4196ff3f82ffc2bfmed.jpg

273b00da2de05471med.jpg

2a967f60ac232d24med.jpg

eb757f17b1b4d992med.jpg

c2eecb59a23b32fbmed.jpg

Edited by Damjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że nie zdejmowałeś zderzaka do oględzin, a powinieneś. Pod skorupą zderzaka znajdziesz inne uszkodzenia (tam są ślizgi, zaczepy, wzmocnienia). Ułamany zaczep kwalifikuje zderzak do wymiany. Kalkulacja jest zrobiona na śmiesznie niskiej stawce rbg (55 zł, to wiejski kowal zawoła). Bezprawnie naliczono 19% rabat na części zamienne (poszkodowany nie musi naprawiać auta, a odszkodowanie mu się należy, zatem taki rabat jest celowym zaniżeniem wartości szkody). W kalkulacji nie uwzględniono lakierowania błotnika, a też jest porysowany. Ta szkoda powinna zostać oszacowana na 1600 zł minimum, a jeśli zderzak do wymiany to powinno być powyżej 3 tys. 


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zderzak na szczęście jest cały i wszędzie się trzyma. Zaczepy i ślizgi nie pekly. Tylko lakier jest zdarty ze zderzaka. Błotnik też jest nieruszony. Na zdjęciach tylko złudzenie.

To w odwołaniu powołać sie, że stawka roboczogodziny jest zaniżona i bezprawnie został mi naliczony rabat i ządać ponownej kalkulacji naprawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli błotnik nie ucierpiał, to masz do ugrania około 700 zł. Napisz odwołanie, w którym informujesz, że proponowana kwota odszkodowania jest za niska i oddajesz auto na naprawę do profesjonalnego warsztatu, gdzie określono koszt naprawy (zgodnie z zakresem prac ujętych w wycenie szkody), na kwotę...... Z właściciele warsztatu dogadasz się co do kwoty na fakturze i być może coś zostanie na kwiatki na Dzień kobiet.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za poradę. Zrobię tak jak napisałeś. Dowiem się też ile dni moje auto będzie uziemione w trakcie naprawy. Na ten czas należy mi się auto zastępcze lub ryczałt za auto (tak mnie poinformowano jak zgłaszałem szkodę na infolinii).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...