Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] głośny stuk po odjęciu gazu na jedynce


jarek_stwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze, z racji że nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na podobny temat kieruje pytanie, problem z moją A4 ( silnik 1.9 TDi 130km)  jest następujący: 

na zimym silniku szczególnie ale i również na ciepłym słychać pojedynczy stuk(uderzenie) dochodzący z okolic skrzyni biegów podczas odjęcia gazu na jedynce i i bardzo rzadko ale jednak na dwójce, na ciepłym silniku jest mniej słyszalny , natomiast nic się nie dzieje na kolejnych biegach.  zauważyłem również delikatne ruchy lewarka w czasie dodawania gazu szczególnie jadąc na 5 czy 6 , raz do przodu raz do tyłu, czy tylko oba spostrzeżenia są związane z jedną usterką?  i czy wpływ może mieć błąd czujnika G2 do którego sprawdzenia tudzież wymiany się szykuje. przejechane blisko 300 tys km  od 5 lat ( od kiedy jestem posiadaczem) bez ingerencji w sprawy silnika ,sprzegła,dwumasy i skrzyni prócz wymian eksplotacyjnych typu  wymiana oleju ,klocki , itp. oraz rozrząd(na wiosnę kolejna wymiana).  

czy ktoś z Was  spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie mnie naprowadzić gdzie szukać usterki? chcę się przygotować na najgorsze i mniej więcej ocenić koszty naprawy. 

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone jedynie poduchy pod silnikiem i były w porzadku. kwestia tych pod skrzynią ale w tej chwiki nie mam możliwości wjechania na kanał czy podnośnik. z racji wymiany rozrządu chce załatwić dwie sprawy od razu i być przygotowanym czy to aby napewno nie byłby np. dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia poduszka skrzyni i odbój przedni silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki póki co za porady, jak tylko  się czegoś dowiem to dam znać.  dwumasem czy sprzęgłem nie muszę się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...