Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Twardy pedał hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam :hi:

moj problem lezy w prawidlowym funkcjonowaniu ukladu hamulcowego mianowicie w pracy pedala hamulca.

Autko zostalo juz zakupione z ta usterka i nie moge sie jej pozbyc :thumbdown:

Przy wlaczeniu zaplonu pedal hamulca jest twardy i przy lekkim tylko juz hamowaniu jest nieprzyjemny czuc wibracje pod nim i jakby zabkowanie o cos.Wydaje mi sie ze jest jakby od razu z abs-em i predkosc hamowania nie ma tu nic do rzeczy.Jest taki za kazdym hamowaniem nie wazne czy mocnym czy lekkim.Kontrolka od abs-u nie sygnalizuje usterki od razu czyli od ruszenia z miejsca lecz po jakies chwili zwykle po przejechaniu kilkaset metrow.Natomiast po zapaleniu kontrolki od abs-u pedal robi sie miekki i hamulce sa wtedy normalne takie jakie byc powinny od razu ale jest brak calkowity abs-u... :wallbash:

Dodam tez ze zmienilem jeden z czujnikow ktory byl pukniety z prawego przodu i sprawdzalem koronki przy okazji czyszczac jedno i drugie . Zabieg ten jednak nie dal zadnego efektu gdyz jest tak samo jak wczesniej czyli pedal hamulca jest twardy i nieprzyjemny czyli z abs-em od momentu ruszenia ustepuje i robi sie miekki dopiero po zapaleniu kontrolki abs-u...

Czy ktorys z forumowiczow moglby dopomoc wiedza i doradzic co zrobic z tym fantem???

Opublikowano

mozliwe ze uszkodzeniu ulegl modulator od ABSu... najlepiej podlaczyc VAGa i sprawdzic czy nie ma bledow...

Opublikowano
  • Autor

podlaczylem dzis autko do VAGa i wyszlo takie cos:

Thursday,12,March,2009,10:32:29:21461

Address 03: ABS Brakes

Control Module Part Number: 4D0 907 379 D

Component and/or Version: ABS BOSCH 5 7402

Software Coding: 0265108005

Work Shop Code: BB 37402

3 Faults Found

00597 - Wheel Speed Impulses; Deviation

35-10 - - - Intermittent

00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

35-10 - - - Intermittent

00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

35-10 - - - Intermittent

po skasowaniu bledow i krotkiej jezdzie abs zachowuje sie dalej jak opisalem w 1 poscie natomiast ponowne podlaczenie do VAGa wykazalo : 00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

35-10 - - - Intermittent

czyli problem z czujnikiem abs-u z prawej strony co jest dziwne troche poniewaz wymienialem ten czujnik na nowy !

Sprawdzalem tez koronke po tej stronie przy okazji czyszczac ja i odkrylem ze jest w jednym miejscu lekko uszczerbiona .Czy taki defekt koronki moze powodowac wywalanie tego bledu? :no:

Czy tez moze to jeszcze cos byc innego?

Opublikowano

Sprawdzalem tez koronke po tej stronie przy okazji czyszczac ja i odkrylem ze jest w jednym miejscu lekko uszczerbiona .Czy taki defekt koronki moze powodowac wywalanie tego bledu? :no:

Czy tez moze to jeszcze cos byc innego?

moze ale nie musi... od tego bym jednak zaczal... skoro nie powrocil blad na lewym kole, a na prawym masz nowy czujnik problem moze tkwic wlasnie w koronce... tymbrdziej ze przez jakis czas po kasowaniu bledow bylo ok...

zastanawia mnie jednak twardniejacy pedal hamulca... i to ze po wyskoczeniu bledu wszystko wraca do normy...

a hamulce masz dobrze odpowietrzone? :mysli:

odpowietrzenie - wymiana koronki - podmiana modulatora... w tej kolejnosci bym zadzialal...

nie jest tez powiedziane ze ten nowy czujnik nie jest skopany... jak masz mozliwosc podmien tez czujnik

Opublikowano
  • Autor

odpowietrzone? :mysli:

odpowietrzenie - wymiana koronki - podmiana modulatora... w tej kolejnosci bym zadzialal...

nie jest tez powiedziane ze ten nowy czujnik

a da rady zmienic sama koronke czy tez trzeba wymienic caly przegub ?

mozna dostac tez sama koronke gzies?

i jeszcze jedno jaka ma byc prawidlowa odleglosc czujnika abs-u od koronki?

wiem ze pytan wiele ale odpowiedzi ciagle brak...

POMOCY!!! :no:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.