Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AWT] Jaki powinienem mieć zawór DV ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A4 1.8T ATW.

Mam u siebie wsadzony ten zawór.

042820.jpg

A powinienem mieć zdaje się ten.

044570.jpg

I czy ten kruciec nie powinien mieć podciśnienia ?

cb063a606da1273dm.jpg

Auto jeździ od ponad roku idealnie ale mnie to zaciekawiło. :gwizdanie:

Opublikowano

Moim zdaniem wzszystko jest ok. Poszukaj DV głębiej. Musi być. Od kolektora ssącego (od strony chlodnicy) odchodzi taki cienki wężyk, i wlaśnie on idzie do DV.Zobacz. Ten co wkleiłeś pierwszy jest na lini odpowietrzania skrzyni korbowej. I tam nie ma żarnego króćca od podciśnienia.

Opublikowano

A4 1.8T ATW.

Mam u siebie wsadzony ten zawór.

042820.jpg

Przez ten zawor odma laczy sie z dolotem. NIe wiem dokladnie jaka jest jego funkcja ale nie jest to DV.

Zawor na drugim zdjeciu to DV a u Ciebie znajduje sie on za drugim wentylatorem ( tym od klimy ) w polowie bloku silnika. Troszke ciezko go dostrzec bo niezle tam napchali :P

Jezeli samochod smiga to znaczy, ze wszystko jest OKI :good:

Opublikowano
  • Autor

Po poście Bikera już wiem ze to nie DV.

Juro wypatrzę tego DVa i sprawdzę, bo czasem spada ciśnienie o 50 mbar.

Mam nadzieję że nie turbina, bo na razie nie puszcza oleju, ani nic się z nią na pierwszy rzut oka nie dzieje. :cool1:

Opublikowano

gdzie moge kupic ten zaworek DV? Pytalem w ASO Skody to krzykneli mi 300zl Moze ktos ma nazbyciu?

Opublikowano

gdzie moge kupic ten zaworek DV? Pytalem w ASO Skody to krzykneli mi 300zl Moze ktos ma nazbyciu?

Ja kupilem w ASO Wroclaw za 200 PLN brutton :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Nie psuć mi tematu ;)

www.gajos.com.pl/sklep

Ten od ATW i RS6 nr. 06A 145 710 P to 136 pln.

Ten od TT nr. 06A 145 710 N to 124 pln w Audi.

W Skodzie u mnie w mieście akurat ceny takie same.

Apropo mojego DV to został wypatrzony.

Jutro kontrola wężyka.

Czy on idzie po pokrywie rozrządu z przodu do kolektora ssącego ?

Opublikowano

Czy on idzie po pokrywie rozrządu z przodu do kolektora ssącego ?

Tak, pod wezem zasilajacym turbawke w plyn chlodzacy....

Opublikowano
  • Autor

Jutro go wymieniam.

Gdy jest lekko sparciały, może turbo dmuchać mniej około 50-60 mbar ?

Znam tą liczbę z logów które zrobiłem kilka dni temu ze 3 razy.

Ale zegar teraz czasem podczas dnia pokarze seryjne 0,5 bara.

A czasem te 0,45.

Opublikowano

Jutro go wymieniam.

Gdy jest lekko sparciały, może turbo dmuchać mniej około 50-60 mbar ?

Znam tą liczbę z logów które zrobiłem kilka dni temu ze 3 razy.

Ale zegar teraz czasem podczas dnia pokarze seryjne 0,5 bara.

A czasem te 0,45.

Wydaje mi sie, ze jak wezyk jest sparcialy i popuszcza to DV otwiera sie za pozno a wtedy cisnienie powinno byc za wysokie...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.