Jump to content

Recommended Posts

Witam, jak w temacie. Jeżeli ktoś poszukuje sprzętów AGD RTV ( NIE laptopów i smartfonów ) to służę pomocą. Możecie pytać , postaram się doradzić ... w szczególności z Telewizorami :) 

Cześć :)

To ja mam pytanie.. rozglądam się za czymś w przekątnych 42-50" ze wskazaniem na 42" do sypialni. Telewizor byłby prawdopodobnie sprzężony z dekoderem nc+

Szukać czegoś nowego.. w cenie do 2500PLN, czy szukać używanej plazmy ? :)

https://www.olx.pl/oferta/telewizor-3d-panasonic-tx-p55vt50e-stan-bdb-CID99-IDiEPzl.html#c81e4818ff

Posted (edited)

do 2500 możesz bardzo zaszaleć. po 1 plazma, która pokazałeś ma spokojnie 5-7 lat , więc jakim cudem ma przepracowaną tylko 1 godzinę ? Może tak jak z 15 letnimi autami z przebiegiem 140 tyś :D
minusy plazmy :
1. krótka gwarancja ( nie producenta tylko sprzedawcy ) 
2. emituje ciepło 
3. pobiera dużo prądu 
4. po dłuższym użytkowaniu podczas oglądania filmu np. na netflixie możesz zobaczyć lekko białą wypaloną plamkę w górnym prawym roku np. TVP1
5. To Tylko FULL HD , gdzie teraz cały netflix masz w 4K , chodzi o zagęszczenie pikseli , jeżeli taka kropka Ci się wypali to w FULLHD będzie widoczna, w 4k nie będzie bo jest 4 razy mniejsza 

plusy 
Co do nowego TV to jest to najlepsza opcja. 
Matryca 42 cale jest już rzadkością, producenci wybierają 43 następnie 49 i 50 
Co do TV to skupię się na dwóch... SONY i [email protected] 
1 49xe7005 sony OBRAZ kosmos , niestety słabszy internet 
2. 49nu7452 - rozsądny wybór, ładnie można go ustawić , internet działa szybko bo pracuje na TIZENIE ( wyłącznościowy system samsunga ) 
3, UE49NU8042T  wyższa klasa , niż powyżej , większa paleta barw, i matryca tzw SETKA , która na papierze powinna lepiej wyświetlać dynamiczny obraz .
Co do rozmiarów 43 to nie dostaniesz klasy tzw ( LEPSZEJ , PREMIUM itp) producenci nie idą w tak małe matryce 
Więc , jeżeli sypialnia to może też być 43 samaung 43NU7xxx ( x to obojętnie numeracja sklepu itp ) cena około 1400-1600 , ale z kolorów nie wyciśniesz już tak wyraźnego obrazu 

Edited by loki166

witam chce kupić telewizor 55 cali proszę o poradę co wybrać

2 godziny temu, barca8585 napisał:

witam chce kupić telewizor 55 cali proszę o poradę co wybrać

Za mało szczegółów, abym mógł Ci coś doradzić 😁 

Są tv do 2 k i są do 20k ...

no tak jakies 4-5 tys max

W tej cenie to KD55XF8505 wysokie odświeżanie, szybko internet (android) dobry procesor, czyli naturalny obraz , kolory .

Albo oled z LG OLED55B8

to proste pytanie co lepsze 1 czy 2 

W dniu 3.05.2019 o 21:46, loki166 napisał:

W tej cenie to KD55XF8505 wysokie odświeżanie, szybko internet (android) dobry procesor, czyli naturalny obraz , kolory .

Albo oled z LG OLED55B8

Do 5k można kupić Sony xf9005 co będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż. Xf8505. 

Oba telewizory są dobre. Wybierz ten, który będzie Ci bardziej odpowiadał. 

a jak mówicie jest sens brać oleda

Kupiłem LG OLED55B8 i jestem bardzo zadowolony, przesiadłem sie z 8-letniej plazmy panasonica, ta wiec polecam

55xf9 też fajny telewizor, w porównaniu do 55xf85 będzie jaśniejszy. Nie pamiętam na 100% ale chyba 9 ma podświetlenie płytkowe (nie jak większość krawędziowe)  dlatego kupując serię 9 trzeba dobrze przejrzeć matrycę bo często podświetlenie jest nierówne tylko nie pamiętam czy w serii 90 czy 93.

Oled czerń idealna 😁

rozumiem ale oled to tylko dobra czerń czy coś jeszcze?

I wypalenia jak się patrzy jak się źle trafi 😂 Już za dużo tego widziałem żeby to był przypadek(nie mówię tu nic o sklepach).

Ja się zastanawiam na jednym z ostatnich dobrych LCD - Samsung 55nu8002. Ale czekam aż mój obecny zdechnie ^^ 

[sIGPIC][/sIGPIC]Zadowolony posiadzacz ALT-ka :kox:

Oled ma matrycę, którą nożna "czyścić" ale jak wiele razy to nie wiem 😁

Samsung 8 seria na prawdę fajny sprzęt. Zdecydowanie w swojej cenie najlepszy

dalej nie wiem co kupic 😎

Chcesz , aby w portfelu został tysiąc gratis ? Jeżeli tak to kup 55nu800x Samsunga, jeżeli nie potrzebnych Ci ten tysiąc to kup oleda Lg, ale nie oczekuje 5 razy lepszego obrazu w oledzie...3-5 % myślę , że max 😁 

ok dzieki😀

13 godzin temu, loki166 napisał:

Oled ma matrycę, którą nożna "czyścić" ale jak wiele razy to nie wiem 😁

Samsung 8 seria na prawdę fajny sprzęt. Zdecydowanie w swojej cenie najlepszy

W normalnym domowym użyciu oleda nie ma problemy z wypaleniami, robi sie problem gdy np na lotnisku cala dobe wyswietla sie statyczna plansza z rozkladem lotów. Chyba, że w domy grasz całymi dniami w jedną grę i posiada ona jakieś stałe elementy wyświetlane na ekranie.

12 godzin temu, loki166 napisał:

Chcesz , aby w portfelu został tysiąc gratis ? Jeżeli tak to kup 55nu800x Samsunga, jeżeli nie potrzebnych Ci ten tysiąc to kup oleda Lg, ale nie oczekuje 5 razy lepszego obrazu w oledzie...3-5 % myślę , że max 😁 

Skąd te 3-5%? Oledy biją na głowę średniej klasy LCD (kontrast, odwzorowaniu kolorów, czerń, kąty widzenia). Jest dużo testów LCD/QLED/OLED - można poczytać :)

Większość programów ma stały element. No stacje mają swoje znaki(te wypalenia już widziałem). Dodatkowo niektóre informacyjne na dole mają pasek z informacjami. 

Dopóki nie dopracują oleda albo POLED nie będzie w normalnym hajsie to nawet nie myślę o takich tv :)

z drugiej kwestia modelu,bądź szczęścia. Są modele które padają po 24h z wypaleniami. A są też takie które mimo wszystko wyświetlają nadal bez problemów.

4 minuty temu, Korton555 napisał:

Skąd te 3-5%? Oledy biją na głowę średniej klasy LCD (kontrast, odwzorowaniu kolorów, czerń, kąty widzenia). Jest dużo testów LCD/QLED/OLED - można poczytać :)

Poczytaj trochę o tej serii. Naprawdę kozak. Lepiej kupić bdb LCD czy syfny taki oled? Tak samo jak ludzie podniecali się 4k i brali szepty po 2-3 tys. I potem "mam cztery ka". Ale to że na beznadziejnej matrycy z fatalnym obrazem to już szczegół ^^

QLED/LCD vs OLED i tyle w temacie (lokalne podswietlenie, mimo wprowadzenia segmentow to i tak bolaczka qled/lcd):

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Posted (edited)

Podsumowanie jednego testu OLED vs samsung 8 serie:

"Linia Samsung QLED, reprezentowana chociażby przez recenzowany przeze mnie niedawno model Q8C, to jeden z absolutnych liderów na rynku telewizorów LCD.
Bardzo chwaliłem ten model w swojej recenzji i swojej oceny będę bronił. Jednak wbrew podobnej nazwie nie może się równać z panelami OLED. Telewizory organiczne oferują znacznie wyższą postrzegalną jakość obrazu dzięki wspomnianemu wyżej nieskończonemu kontrastowi, nieosiągalnemu dla urządzeń konkurencji. Na domiar złego zestawiając te dwie linie telewizorów z pominięciem ich matryc również nie wypada to korzystnie dla Samsunga."

Inny test:

" Ostatecznie uważam, że jakość obrazu w telewizorach OLED jest zdecydowanie lepsza niż QLED, czyli kolejnej ewolucji matrycy LCD LED. Jednak w pewnych warunkach QLED potrafi mieć przewagę, a gdzie? Np. w grach, w animacji, w wyświetlaniu grafik lub stałych obrazów informacyjnych. A w filmach, telewizji? Zdecydowanie lepiej radzi sobie OLED."

Ślepy test QLED vs OLED, wynik 1:29....bez komentarza, więc zastanawiam się skąd opinia 3-5% i inne banialuki tutaj wygłaszane

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/134089-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-29-1-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

Dobra, to trochę jak rozmowa, który silnik lepszy: benzyna, czy diesel :) Wypalanie OLEDów i ich żywotność to byl problem starszych serii, nowsze od chyba 7-8 są znacznie poprawione.

Edited by Korton555

Godzinę temu, Korton555 napisał:

Podsumowanie jednego testu OLED vs samsung 8 serie:

"Linia Samsung QLED, reprezentowana chociażby przez recenzowany przeze mnie niedawno model Q8C, to jeden z absolutnych liderów na rynku telewizorów LCD.
Bardzo chwaliłem ten model w swojej recenzji i swojej oceny będę bronił. Jednak wbrew podobnej nazwie nie może się równać z panelami OLED. Telewizory organiczne oferują znacznie wyższą postrzegalną jakość obrazu dzięki wspomnianemu wyżej nieskończonemu kontrastowi, nieosiągalnemu dla urządzeń konkurencji. Na domiar złego zestawiając te dwie linie telewizorów z pominięciem ich matryc również nie wypada to korzystnie dla Samsunga."

Inny test:

" Ostatecznie uważam, że jakość obrazu w telewizorach OLED jest zdecydowanie lepsza niż QLED, czyli kolejnej ewolucji matrycy LCD LED. Jednak w pewnych warunkach QLED potrafi mieć przewagę, a gdzie? Np. w grach, w animacji, w wyświetlaniu grafik lub stałych obrazów informacyjnych. A w filmach, telewizji? Zdecydowanie lepiej radzi sobie OLED."

Ślepy test QLED vs OLED, wynik 1:29....bez komentarza, więc zastanawiam się skąd opinia 3-5% i inne banialuki tutaj wygłaszane

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/134089-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-29-1-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

Dobra, to trochę jak rozmowa, który silnik lepszy: benzyna, czy diesel :) Wypalanie OLEDów i ich żywotność to byl problem starszych serii, nowsze od chyba 7-8 są znacznie poprawione.

Mój ulubiony typ klienta 😁 w internetach  napisali, że obraz lepszy. Więc pewnie tak jest. Z takimi wypowiedziami wręcz nie można się kłócić... Kup co uważasz za stosowne. Niestety nadal uważam , że Oled da Ci więcej o tylko kilka procent ( zwykła telewizja) no chyba , że zamiast telewizji i filmów będziesz oglądać materiały testowe i będziesz je stopowac w celu porównania jak to wygląda na innych telewizorach, wtedy dostrzeżesz szczegóły, które je różnią. Co do fotek powyżej z porównaniem i tego zdjęcia , że są krawędzie białe, to aż łezka mi pociekła...niestety , ale ze śmiechu.

( Oczywiście test wykonany przez LG)

( Można włączyć test Samsunga vs lg , a dokładniej ich pixeli RGB i rgbw) z racji, iż jest to test Samsunga to wiadomo kto wygra - testowane telewizory LCD z podświetleniem LED) 

Skoro tak idziemy w oleda i jego czerń...może porozmawiamy jak wyświetla Oled kolor biały 😁😁😁

25 minut temu, loki166 napisał:

Mój ulubiony typ klienta 😁 w internetach  napisali, że obraz lepszy. Więc pewnie tak jest.

Nie, lepiej posłuchać jednego gościa na forum :)

Nie, no kilkadziesiąt testów różnych serwisów branżowych się myli, Loki166 wie lepiej. Jak kupujesz agd, smartfona, kompa, opony to rozumiem, w ogóle nie patrzysz na testy/porównania bo to ściema, doktoryzujesz się sam we własnym zakresie. Testujesz kilkanaście modeli opon, by wyrobić sobie zdanie. Też lubie takich gości co się na wszystkim znają, bo widzieli 2 modelede danego sprzętu i już mają opinie. Ja nie jestem na kupnie tv, jak parę miesięcy temu to poczytałem opinii, forum hdtv (ale, co tam oni się tam nie znają), później oglądałęm kilkanaście modeli tv w salonach by zestawić z tym co czytałem z tym jak ja to odbieram i wybrałem.

Co do bieli w OLED, to mam nadzieje, że wiesz co to jest kalibracja i OLED'y mają doskonałe pokrycie barw. Pokaż mi chodź jeden LCD/QLED który nie ma problemu z podświetlaniem, czy to krawędziowym, czy segmentowym :)

Niech każdy wybierze tv jaki mu się podoba, każdy rodzaj panela ma swoje wady i zalety - w necie tego jest mnóstwo, ewentualnie można się skierować do fachowca w tych sprawach na forum motoryzacyjnym :)

Posted (edited)

😔  wbileś mi szpilę... 9 lat sprzedaję i kalibruję telewizory ( konfiguracja profesjonalna, nie taka, że nastroić kanały) dodatkowo sam porównuje telewizory , każdy nowy który mam do dyspozycji i jest wart takich testów... Niestety dla mojego oka, tak jak pisałem wyżej nie ma różnicy zbyt duzej. 

Powiem tak, bez czytania internetu wiem , że na papierze najlepszym tv powinien być Philips, dlaczego ? Bo marketingowi tej marki bardzo na tym zależy od kiedy kupili matrycę oledowe z LG.

Ps. Pamiętaj, że podpowiadam z grzeczności, według swojej prywatnej opinii, która sam wyrobiłem przez kilka lat Tylko i wyłącznie na podstawie co widziałem i co testowałem, a nie czytałem.

Edited by loki166

1 godzinę temu, loki166 napisał:

😔  wbileś mi szpilę...

Sorki, może ciut za mocno pojechałem Wiem, że na testy trzeba patrzeć przez palce, ale jak widze naście różnych źródeł polkich i zagranicznych opisujących, że OLED wygrywa jakościa obrazu, to chyba nie ogólnoświatowa zmowa i spisek. Na temat wypalania i żywotności OLEDów poszłą opinia na podstawie pierwszych modełi, dzisiejsze OLED'y mają kilka razy dłuższą żywotność (LG mówi o 100tys godzin zanim jasność matrycy spadnie o 50%), problem wypaleń też jest już zdecydowanie mniejszy. Ja jak porownywałem samsunga QLED to widziałem niedoskonałość podświetlenia matrycy.

Specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia qleda i oleda na czarnym tle 😁 więc ty i inni użytkownicy będziecie mogli porównać czy czerń jest tak słaba jak na tych zdjęciach co ty dołączyłeś powyżej. Myślę za pół godziny wrzucał....