Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pochodzenie paliwa na trójmiejskich stacjach


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten kieruje przede wszystkim do mieszkańców Trójmiasta, mianowicie chodzi o stacje paliw. Od 2013 roku, czyli tyle ile posiadam B5tkę tankuję ją na E.Leclercu, ponieważ zawsze mieli konkurencyjne ceny, a wszyscy mówili, że to i tak paliwo Lotosu, więc po co przepłacać. Jedynie Auchan ich przebijał, ale nie jest mi nigdy tam po drodze. Od kilku tygodni jednak to się zmieniło, ceny są wyrównane na wielu stacjach i jazda specjalnie do Leclerca dla 0,01-0,02zł na litrze nie ma już większego sensu. Czy ktoś z Was wie czy prawdą jest, że na wszystkich gdańskich stacjach paliwo pochodzi i tak z Lotosu i jest wszędzie takie samo? W Polsce mówi się, że np Circle K ma lepsze paliwo na zimę ze względu na dodatki, czy to aby sprawdza się w Gdańsku, skoro o wiele bliżej jest do rafinerii Lotosu niż do terminali paliwowych, gdzie Circle dystrybuuje swoje paliwo? Szukając informacji w internecie znalazłem tylko stare wątki, gdzie ludzie snuli mnóstwo domysłów, ale zero konkretów, a sprawa ta nurtuje mnie już długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo w 99,9% z Lotosu ( chyba tylko shell ta swoją 100 ściąga, ale nie zdziwiłbym się jeśli też biorą z Lotosu i podbijają oktanowośc dodatkami ). Natomiast można sobie zamawiać paliwo z Lotosu o różnej specyfikacji albo do tego co Lotos przywiezie dolewać uszlachetniacze ( chyba się już nikt w to nie bawi na stacji tylko zleca to już w rafinerii ze względu na późniejszy certyfikat jakości paliwa ). Generalnie na stacjach Auchan czy Leclerc masz po prostu paliwo bez uszlachetniaczy ( co wcale nie oznacza ze jest złe, znam bardzo dobrego tunera który mówi że najlepsze wyniki na paliwie 98 oktanów wychodzą mu na paliwie z intermarche i tam tankuje wszystkie samochody ), dodatkowo odchodzą im koszta sklepów/obsługi/reklamy czy nawet placów ( stacje przeważnie lokowane na parkingach ) i stąd mogą sobie pozwolić na tańsze paliwo niż sieciówka. Sam spędzam sporo czasu w okolicach Nowego Targu i tankuje 98 na tamtejszym Leclercu, nigdy nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...