Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie narzędzia do odkręcenia obudowy stacyjki ?


Jac

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę odkręcić obudowę stacyjki pod kierownicą Audi A4 B6. Można to zrobić tylko za pomocą nietypowego wkrętaka/śrubokręta: długi, cienki, z gwiazdką na końcu (coś jak końcówka ampula). Nie mam takiego narzędzia i zastanawiam się jak i gdzie szukać czegoś takiego.

Powiedzcie jeśli wiecie, gdzie można szukać takich wkrętaków, czy może mają tego typu narzędzia jakąś specjalną nazwę czy oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Nie znalazłem nigdzie tak długiego wkrętaka. Kupiłem nawet 2 torxy T8 w castoramie, jeden grubszy, drugi cieńszy, ale każdemu z nich brakuje minimalnie, bo pewnie z 0,5 cm, żeby dosięgnąć do śruby.

Przerąbane ogólnie !!!

W nowej obudowie, na którą chcę wymienić jest już śruba z gwiazdką zamiast tego ampula i do tego z 1-2 cm krótszy otwór, także gwiazdkowym wkrętakiem z tej samej serii i o tej samej długości co torx sięgam do śruby bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torx T8 to jakiś opętany temat, nigdzie tego rozmiaru nie idzie dostać. Dziś chciałem zmienić kierę, kupiłem już SPLINE M12 ale nie przewidziałem że nie odkręcę tego badziewia pod stacyjką. Żaden imbus się nie wpasował, a mam ich bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...